ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8715

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Wyświetlą "List z Polski"
24 marca  o godzinie 16.30 w sali kinowej SCK ponownie zostanie  wyświetlony wyreżyserowany przez polskiego korespondenta wojennego w Czeczenii i Iraku Mariusza Pilisa film "List z Polski".

Jest to dokument o katastrofie w Smoleńsku i toczącym się w tej sprawie śledztwie. Podczas pierwszej projekcji sala SCK pękała w szwach od ilości widzów było ich ok 500, niestety nie dla wszystkich starczyło miejsc i dlatego film zostanie ponownie wyświetlony w naszym mieście. Sam reżyser mówił, iż jeszcze nigdzie na projekcji jego filmu nie było aż tak licznej widowni. Mariusz Pilis w prawie godzinnej rozmowie z widzami podkreślał, że właśnie ten film pokazuje jak wiele jest pytań, a jak mało odpowiedzi na temat tej katastrofy.
Jest to dokument nakręcony na zlecenie publicznej telewizji holenderskiej, nigdzie w Polsce nie rozpowszechniony. Po filmie odbyło się spotkanie z reżyserem Mariuszem Pilisem, który specjalnie z Krakowa przyjechał na projekcję filmu. Wstęp na film był wolny, organizatorem tego wydarzenia jest Stargardzkie Stowarzyszenie Muzyczne Cantore Gospel.
    - 18.03.2011
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©