ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8241

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Prawo i Sprawiedliwość stawia na ludzi
Zdaniem osób startujących z listy Prawa i Sprawiedliwości, samorząd powinien służyć mieszkańcom, bo to oni są najważniejsi. Kandydaci obiecują, że ich działania będą czytelne dla stargardzian i ukierunkowane na interes publiczny.
Osoby, które chciały lepiej poznać reprezentację partii, miały taką okazję w środę o 15.30 na ulicy Wyszyńskiego. Kandydatów z poszczególnych okręgów przedstawiał mieszkańcom Michał Jach, który ubiega się o miejsce w Sejmiku Wojewódzkim.
Na listach, oprócz sprawdzonych samorządowców, znaleźli się sportowcy, lekarze, twórcy kultury, członkowie młodzieżówki oraz mieszkańcy miasta, którzy chcą mieć wpływ na jego przyszłość.
Plany osób startujących z ramienia tej partii są bardzo realne do spełnienia i niewątpliwie dostosowane do potrzeb stargardzian i mieszkańców całego powiatu. Spotkanie było również okazją do podsumowania tego, co zostało już zrobione. Radni PiS mieli swój udział między innymi w renowacji zabytków Stargardu, podniesieniu atrakcyjności turystycznej miasta, budowie infrastruktury drogowej, poprawie stanu budynków placówek oświatowych, budowie dróg rowerowych, zwiększeniu ilości obiektów sportowych.
Nietypowym elementem wiecu wyborczego było przebranie młodych ludzi w przedstawicieli zawodów, które - jak zapewniano - mogą liczyć na poparcie PiS w staraniach o lepsze warunki pracy.
Liderami na listach do Rady Miejskiej są: w okręgu pierwszym – Monika Kieliszak (specjalista w dziele finansowo-księgowym), Krzysztof Sosin (działacz Caritasu, biznesmen), Grzegorz Szostakiewicz (redaktor naczelny „Dziennika Stargardzkiego”); okręg drugi – Wiesław Masłowski (samorządowiec), Zdzisław Józef Rygiel (działacz Solidarności), Irena Staszyńska (prywatny przedsiębiorca); okręg trzeci – Zdzisław Wilk (radny, przedsiębiorca), Mirosław Suski (pediatra, kierownik oddziału terenowego krwiodawstwa), Aleksandra Muszyńska (wiceprzewodnicząca okręgowego zarządu Forum Młodych).
Do Rady Powiatu wystawiono: w okręgu pierwszym - Tadeusz Sowa (agent ubezpieczeniowy, działacz chóru Cantore Gospel), Leszek Gmiterek, Jarosław Hajduk (naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Stargardzie, wiceprezes KP Błękitni Stargard); w okręgu drugim postawiono na: Józefa Tadeusza Stachowiaka (pracownik MOPS), Daniela Sosina (architekt), Tadeusza Skłodowskiego; z kolei z okręgu trzeciego wystartują: Ireneusz Rogowski (dyrektor Klubu Piłkarskiego Błękitni Stargard), Elżbieta Szumska (dyrektor MDK w Stargardzie),  Maria Danuta Krysiak (nauczycielka); okręg czwarty: Elżbieta Świderska (naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego), Andrzej Jędrasik i Emilian Wilk.

 
Źródło: Dziennik Stargardzki

 
 

    - 03.11.2010
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©