ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8312

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
By port w Świnoujściu i Szczecinie był największy na Bałtyku.
Trzeba odbudować gospodarkę morską, gdyby wybory w 2007 r. wypadły inaczej to “tej rury” (chodzi Gazociąg Północny ) , by tu nie było- powiedział w Szczecinie Jarosław Kaczyński.
W sobotę w Szczecinie odbyła się konwencja rozpoczynająca kampanię samorządową Prawa i Sprawiedliwości w Zachodniopomorskiem. W konwencji wzięła udział liczna grupa członków i sympatyków ze Stargardu. Konwencję rozpoczął Joachim Brudziński, który przedstawiał kandydatów na prezydentów, burmistrzów, wójtów i radnych w naszym województwie w tym Michała Jacha stargardzkiego kandydata do Sejmiku Województwa.
Do Szczecina przyjechał Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który na wstępie swego wystąpienia nawiązał do środowych wydarzeń w Łodzi, gdzie 62-letni mężczyzna zabił pracownika biura PiS, a drugiego ranił.Czas mamy smutny- podkreślił. Doszło do zdarzeń bezprecedensowych. Przyjeżdżam do Szczecina z nadzieją, że będę budował w mieszkańcach województwa nadzieję na dobrą zmianę. Stocznia upadła jest duże bezrobocie, wysoka przestępczość, jedna z najwyższych w kraju, fatalne drogi, dużo problemów. Ale są także przesłanki do nadziei, do wiary w to, że ten region, tak ważny dla Polski, będzie regionem rozwoju, będzie regionem, w którym budowana będzie siła, wasza siła, mieszkańców Pomorza, ale także polska siła. Jarosław Kaczyński podkreślił, że zachodniopomorskie ma wiele atutów, które trzeba wykorzystać. Pierwszy z nich to duża liczba młodych ludzi, którzy się kształcą. Druga – bardzo wiele małych i średnich przedsiębiorstw. Jak je wykorzystać? Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego rozwój regionu powinien się oprzeć na kilku filarach: edukacji, przywrócenia przemysłu stoczniowego, rozwój portów oraz turystyce. Według Jarosława Kaczyńskiego – odbudowa gospodarki morskiej to bardzo ważny czynnik rozwoju Pomorza Zachodniego. – Jej likwidacja, jej zmarnowanie to jest jedna z największych win polskiego liberalizmu. Nie było przesłanek, by ją zniszczyć. Trzeba rozpocząć prace na jej odbudową. Ja się cieszę, że nasz kandydat na prezydenta ma własne plany – powiedział Kaczyński wskazując na kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Szczecina Krzysztofa Zarembę. Jarosław Kaczyński zaakcentował, iż trzeba stoczyć ciężką bitwę, by port w Świnoujściu i Szczecinie był największy na Bałtyku. Musi być! Ja zapewniam, że gdyby wybory w 2007 wypadły inaczej, tej rury (chodzi o gazociąg na dnie Bałtyku, który ma połączyć Rosję z Niemcami. Rurociąg może ograniczyć możliwość wpływania do Świnoujścia statków o zanurzeniu większym niż 14 metrów ), by tu nie było. Ale nic nie jest rozstrzygnięte raz na zawsze. Nie może być tak, żeby nasz port był blokowany przez przedsięwzięcie naszych sąsiadów.


    - 25.10.2010
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©