ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8234

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Młodzi stargardzianie politycznie w stolicy
 

16 października odbyła się w Warszawie Krajowa Konferencja Samorządowa Prawa i Sprawiedliwości. Uczestniczyli w niej stargardzcy oraz szczecińscy samorządowcy wraz z kandydatami na przyszłych radnych.
Większość członków stargardzkiej delegacji to ludzie młodzi. Stargardzcy studenci wspierani byli przez kolegów z Zachodniopomorskiego Forum Młodych z siedzibą w Szczecinie.
Konferencję rozpoczęło przemówienie prezesa Jarosława Kaczyńskiego, w którym przedstawił on najważniejsze wytyczne tegorocznej kampanii samorządowej. Na konferencji został przedstawiony program wyborczy partii na lata 2010-2014, którego najważniejszym założeniem jest rozwój regionalny realizowany poprzez lepsze wykorzystanie środków z europejskich funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności.
Konferencja objęła także kilkuminutowe wystąpienia kandydatów na urząd prezydenta największych polskich metropolii. Przedstawili oni swoje wizje zmiany miast, aby stały się przyjazne dla ludzi w nich zamieszkałych, ale także dla odwiedzających turystów. Prezes Kaczyński przedstawił również koncepcje powiatowych rzeczników praw pacjenta mających za zadanie łatwiejsze dochodzenie swych praw w momencie ich naruszenia. Rzecznik praw pacjenta, ustanowiony na szczeblu centralnym, nie jest bowiem w stanie zapewnić pomocy każdemu obywatelowi.
Poruszono problem stagnacji gospodarczej miast Pomorza Zachodniego wraz z propozycją rozwiązania przez pobudzenie nowych inwestycji w ramach partnerstwa publiczno-prawnego przez jednostki samorządu terytorialnego. Najważniejszym celem partii w tegorocznych wyborach jest polepszenie kondycji finansowej jednostek samorządu terytorialnego, w tym powiatów. Wiele z nich jest zadłużonych na duże kwoty, co wpływa na problemy z prawidłowym wykonywaniem swoich zadań wskazanych w ustawie o samorządzie powiatowym. Wadliwe funkcjonowanie powiatów sprawia, że nasze „małe ojczyzny” często zostają porzucane dla przygranicznych miasteczek w Niemczech, oferujących lepsze możliwości rozwoju. Partia jednoznacznie podkreśliła, że w tej kampanii położyła silny nacisk na poprawienie kondycji powiatów. To one są bowiem drugim stopniem samorządowej struktury organizacyjnej naszego państwa. Ich celem jest wykonywanie tych zadań, z którymi gminy same miałyby trudności.
Młodzi działacze mieli okazję poznać wielu czołowych polityków partii, w tym posłankę Joannę Kluzik-Rostkowską, posła Pawła Poncyliusza, Nelly Rokitę, Jacka Kurskiego, a także szefa sejmowego klubu parlamentarnego.
Partia promuje ludzi młodych, wykształconych, potrafiących przewidywać przyszłe skutki decyzji politycznych. Młodzi są siła i szansą dla całego regionu, a także dla Polski. To w nich tkwi niewykorzystany jeszcze potencjał do budowy silnego, bezpiecznego i przyjaznego dla obywatela państwa.

 
 
    Rafaela Kaczmarek - 22.10.2010
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©