ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8710

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Ruszyła kampania samorządowa Prawa i Sprawiedliwości


Ruszyła kampania samorządowa Prawa i Sprawiedliwości. Podczas konwencji Partia zaprezentowała program samorządowy, hasło wyborcze oraz kandydatów na prezydentów miast. Konwencję partii rozpoczął Jarosław Kaczyński
- Spotkaliśmy się tutaj, aby podjąć pewne zobowiązanie, które dotyczy spraw najważniejszych – rozpoczął swoje przemówienie prezes PiS. 
O republikańskiej postawie
- To zobowiązanie ma dać wyraz republikańskiej postawie. Polacy są republikanami, to postawa, która oznacza wolę przynależności do wspólnoty, a jednocześnie gotowość współdecydowania o niej – mówił na konwencji Jarosław Kaczyński. – Ale Polacy są też ogromnymi indywidualistami. Jak te dwie pozornie sprzeczne postawy można połączyć? Odpowiedź wyrasta z naszej niedawnej historii – z “Solidarności”. Obok ruchu Gandhiego to jeden z największych społecznych ruchów świata – wiązał się z odrzuceniem przemocy i manipulacji, odwoływał do godności każdego z nas – dodał prezes PiS. 
 O złym w skutkach neoliberalizmie
 Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział podczas konwencji, że idea solidarności przeciwstawiana jest przez obecne władze idei neoliberalizmu. – To jest idea, której zaakceptować nie możemy – dodał. 
Zdaniem Kaczyńskiego idea neoliberalizmu, jest “wyznawana” i realizowana przez obecnie rządzące władze, ale – według niego – ta idea jest nie do zaakceptowania. Prowadzi to – mówił Kaczyński – do budowy społeczeństwa, w którym sprawiedliwość i zwykła przyzwoitość jest całkowicie odrzucana. 
- Ta idea jest funkcjonalna, jest wyrazem interesu tych, którzy wzbogacili się na bardzo wątpliwych pod wieloma względami przemianach własnościowych lat 90. – ocenił. – Dzisiaj ta idea w oczywisty sposób służy ich interesom. A to są interesy sprzeczne z tym, co jest imperatywem Polski 2010 roku – powiedział szef PiS. 
O czynnej polityce
- Jesteśmy zwolennikami czynnej polityki. Wszystkie szczeble władzy mogą i powinny zaangażować się w tworzenie warunków rozwoju. Nadchodzące dziesięciolecie to ostatni moment na nadrobienie zaległości rozwojowych Polski. Naszym świętym obowiązkiem jest wykorzystanie tego dziesięciolecia – apelował Kaczyński. – Możemy go wykorzystać na działanie, a na to działanie mamy pomysł. Sposobem na wygranie jest czynna polityka. I jestem pewien, że wygramy – dodał. źródło: Rzeczpospolita
 
    - 20.10.2010
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©