ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8341

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Pomogliśmy rodakom na Litwie
Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie z wielkim entuzjazmem przystąpiło do ogólnopolskiej akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. Udało nam się zebrać kilkadziesiąt kilogramów żywności, która trafi do najbardziej potrzebujących osób z terenu Wileńszczyzny.

 

„Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” to akcja szczecinian. Pomysł akcji zrodził się podczas XXIV Międzynarodowej Pielgrzymki Pieszej Suwałki-Wilno. W trakcie marszu do Wilna pielgrzymi spotykali na swojej drodze wielu rodaków mieszkających na Litwie, którzy częstowali wszystkich pątników, czym tylko mogli.

W 2014 roku pan Wojciech Woźniak spotkał na swojej drodze panią Aleksandrę, która witała pielgrzymów kilkoma kanapkami oraz marchewkami z przydomowego ogrodu. Wzruszające zdjęcie, które wtedy wykonał, zainicjowało plan pomocy naszym rodakom.

 

Honorowego wsparcia całej akcji udzieliła Pierwsza Dama Szanowna Pani Agata Kornhauser-Duda, zaś swoim patronatem objęli ją między innymi Wojewoda Zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty. Dużym zaangażowaniem wykazali się również członkowie PiS Pomorza Zachodniego, głównie za sprawą szczecińskiej młodzieżówki.

 

Do akcji przyłączyli się z też wielką ochotą działacze i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości ze Stargardu. Do Szczecina zawieźliśmy kilkadziesiąt kilogramów artykułów spożywczych o długim terminie ważności.

 

– Cieszę się, że udało nam się w ten sposób pomóc naszym rodakom na Litwie.  To wspaniała i bardzo pożyteczna inicjatywa – przyznaje Zdzisław Wilk, przewodniczący Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Stargardzie. – Chciałbym serdecznie podziękować każdemu z osobna za pomoc i wsparcie tej akcji. Pokazaliśmy przede wszystkim naszą ofiarność, serce oraz to, że potrafimy wspólnie działać i dzielić się z najbardziej potrzebującymi.