ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8833

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Będzie druga nitka obwodnicy Kobylanki!
Rozpoczęły się prace projektowe związane z budową drugiej nitki obwodnicy na odcinku Kobylanka – Morzyczyn – Zieleniewo.

– To znakomita wiadomość przede wszystkim dla mieszkańców powiatu stargardzkiego, którzy bardzo czekali na tę inwestycję – powiedział poseł PiS Michał Jach w trakcie konferencji prasowej z udziałem dyrektora szczecińskiego oddziałku GDDKiA Łukasza Lendnera oraz przedstawiciela wykonawcy firmy Strabag Michała Zwierzchowskiego.

 


Postulat budowy drugiej nitki obwodnicy Kobylanki był jedną z pierwszych i najważniejszych interpelacji posła na Sejm Prawa i Sprawiedliwości Michała Jacha podczas kadencji już w latach 2011-2015 r.                                                      
 
              http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=4652.

 

Ale rządzącej wówczas koalicji PO i PSL nie udało się w tej kwestii zrobić praktycznie nic. Dopiero skuteczne lobby zachodniopomorskich parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości sprawiło, że realizacja tej długo wyczekiwanej inwestycji stała się faktem. – To jest bardzo niebezpieczny odcinek, na którym dochodzi do wielu wypadków i kolizji o czym wskazywałem już w maju 2012 r. – przyznał poseł ze Stargardu Michał Jach. – Dlatego tak ważne było dla mnie, aby ta inwestycja została zrealizowana. Udało się to wreszcie dzięki naszej determinacji i obietnicom odbudowy zaniedbanej przez lata infrastruktury, które składaliśmy przed wyborami naszym wyborcom.

 

Jak zapowiedział Michał Zwierzchowski - firma Strabag, zamierza rozpocząć prace budowlane w 2019 r. Mają się one zakończyć pod koniec 2020 r. Po modernizacji 6,5 kilometrowy odcinek obwodnicy stanie się drogą ekspresową. Koszt całego przedsięwzięcia szacuje się na kwotę około 50 milionów złotych.

    pis.stargard.pl. foto. Tadeusz Surma - 29.11.2017
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©