ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8304

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Michał Jach: Stan sił zbrojnych za poprzednich rządów był katastrofalny
- Mimo doskonale wyszkolonych i przygotowanych żołnierzy, faktyczny stan sił zbrojnych za czasów poprzedniej władzy był katastrofalny. To spowodowało, że nasza armia właściwie nadawała się do defilad, natomiast ze spełniania zasadniczego celu, do jakiego jest powoływana, na pewno nie była w stanie się wywiązać – podkreślił poseł Michał Jach na antenie Telewizji Trwam.

 

Podczas „Rozmów niedokończonych” podsumowano stan realizacji zadań w resorcie obrony narodowej po dwóch latach od objęcia urzędowania.

Jak zaznaczył Michał Jach, polscy żołnierze – dzięki swoim działaniom podejmowanym w tym czasie – są bardzo dobrze postrzegani przez NATO.


 – Podobne stanowisko przyjmują również Amerykanie, którzy uważają nas za niezwykle wiarygodnego i bardzo istotnego sojusznika. Postrzegają polskie wojsko jako lidera bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO – zwrócił uwagę przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej Michał Jach.

 

Za rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego siły zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej nie umiały zagwarantować właściwego bezpieczeństwa militarnego naszej ojczyźnie. Poseł Michał Jach wskazał, że nikt z ówczesnych członków sejmowej Komisji Obrony Narodowej nie zdawał sobie sprawy ze skali zaniechań w polskim wojsku.

 

   Okazało się, że mimo doskonale wyszkolonych i przygotowanych żołnierzy, faktyczny stan armii za czasów poprzedniej władzy był katastrofalny, poczynając od braku uzbrojenia, poprzez szkodliwy system dowodzenia i kierowania siłami zbrojnymi, a kończąc na fatalnych rozwiązaniach formalno–prawnych. To spowodowało, że nasze wojsko właściwie nadawało się do defilad, natomiast ze spełniania zasadniczego celu, do jakiego jest powoływane, na pewno nie było w stanie się wywiązać – wskazał przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej Michał Jach - gość „Rozmów niedokończonych”.

    Oprac. pis.stargard.pl, żródło:www.radiomaryja.pl - 23.11.2017
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©