ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8289

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Poseł Michał Jach wizytował kwatery NATO
Przedstawiciele sejmowej Komisji Obrony Narodowej przebywali z wizytą w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli oraz Naczelnym Dowództwie Sił Sojuszniczych w Mons. Na czele delegacji stał przewodniczący komisji poseł Michał Jach.

 

W Brukseli polscy posłowie spotkali się z ambasador Rose E. Gottemoeller, zastępcą sekretarza generalnego NATO oraz uczestniczyli w serii briefingów poświęconych aktualnym wyzwaniom stojącym przed Sojuszem.

W czasie spotkań omawiano m.in. kwestie relacji z Rosją, aspekty związane z wzmocnioną wysuniętą obecnością NATO i najważniejsze zagrożenia bezpieczeństwa z punktu widzenia Sojuszu.

Posłowie spotkali się także z kierownictwem kilku przedstawicielstw państw członkowskich NATO przy Kwaterze Głównej oraz ambasadorem Markiem Ziółkowskim, Stałym Przedstawicielem RP przy NATO i personelem.

 

W jednym z dwóch strategicznych dowództw NATO polskich gości przywitał gen. broni Hugues Delort-Laval, który przedstawił najważniejsze aspekty w zakresie współpracy pomiędzy dowództwem, a siłami zbrojnymi państw członkowskich.

 

Posłowie wzięli również udział w dyskusji z Markiem Laity, doradcą Naczelnego Dowódcy Sił Sojuszniczych w Europie (Supreme Allied Commander Europe, SACEUR) ds. komunikacji strategicznej.

    pis.stargard.pl. źródło tekst i fot. ppłk Krzysztof Plażuk, SHAPE Communications Division - 17.11.2017
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©