ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8780

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Świętowaliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
Od uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny, sprawowanej w kolegiacie N.M.P, rozpoczęły się obchody związane z 99. rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Stargardzie.

 

We mszy świętej koncelebrowanej przez duchownych stargardzkich parafii pod przewodnictwem ks. kanonika Janusza Posadzego uczestniczyli żołnierze stargardzkiego garnizonu, kombatanci, przedstawiciele organizacji związkowych, służb mundurowych, poczty sztandarowe miejscowych szkół, władze samorządu lokalnego w tym członek zarządu powiatu Ireneusz Rogowski, a także radni miejscy i powiatowi Prawa i Sprawiedliwości.


Z kolei wiązankę kwiatów w kaplicy miejskiej w imieniu posła Michała Jacha złożyła dyrektor biura Małgorzata Bojarska w asyście Moniki Kieliszak, dyrektor WAM w Szczecinie i Adama Kalinowskiego dyrektora ZODR w Barzkowicach.

 

Po zakończonej celebrze dalsze uroczystości przeniosły się na Rynek Staromiejski, gdzie o godną oprawę święta zadbali żołnierze stargardzkiego garnizonu. Obchodom Święta Niepodległości towarzyszyły między innymi pokaz sprzętu wojskowego oraz szereg innych imprez odbywających się na terenie miasta i powiatu.

 

Natomiast tuż po godzinie trzynastej wyruszył z placu na Rynku Staromiejskim stargardzki marsz niepodległości środowisk patriotycznych, również z udziałem członków i sympatyków PiS ze Stargardu. Marszowi przewodniczył tradycyjnie Krzysztof Sosin, przewodniczący Polskiego Klubu Patriotycznego.
 

Fotogaleria

    pis.stargard.pl. Fot. Tadeusz Surma - 13.11.2017
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©