ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8232

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Mastka Boska Solidarności gościła w Stargardzie
Uroczystą mszą świętą w Kolegiacie Mariackiej zakończyła się peregrynacja po Stargardzie i Ziemi Stargardzkiej obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności.

 

Obraz Matki Bożej Robotników Solidarności przebył do Stargardu dokładnie 30 września. Swoje pielgrzymowanie po naszym mieście i powiecie stargardzkim rozpoczął w kościele św. Jana. W sumie przez niemal miesiąc obraz można było zobaczyć w 14 kościołach i parafiach między innymi na osiedlu Zachód, Chopina, a także w Chociwlu, Dobrzanach, Suchaniu, czy też Marianowie.

 

Blisko miesięczna peregrynacja obrazu po regionie zakończyła się uroczystą eucharystią w kolegiacie pw. N.M.P., sprawowaną przez ks.kanonika Janusza Posadzego. Proboszcz parafi podkreślił szczególnie, że to właśnie dzięki Solidarności rozpoczęła się walka o przywracanie godności pracowniczych oraz przysługujące im prawa.

 

Józef Stachowiak, radny Powiatu Stargardzkiego i wiceprzewodniczący Podregionu NSZZ „Solidarność” przyznaje, że wizyta obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności była dla niego osobistym przeżyciem. – Pragnę zaznaczyć, że ten piękny obraz jest również wyrazem hołdu złożonego wszystkim ludziom pracy – zauważa Józef Stachowiak.

 

Stało się tradycją, że wizerunek Matki Bożej Robotników Solidarności co roku wędruje po różnych zakątkach naszego kraju, a szczególną opiekę nad nim sprawują zawsze członkowie poszczególnych regionów „Solidarności”. - Cieszymy się bardzo, że obraz jest teraz na Pomorzu Zachodnim i w przyszłym roku pojedzie z nami na wielką pielgrzymkę ludzi pracy do Częstochowy – dodaje  Józef Stachowiak.

 

W uroczystej celebrze w kolegiacie N.M.P. w Stargardzie oprócz licznego grona wiernych udział wzięli poseł na Sejm RP Michał Jach, Mieczysław Jurek przewodniczący NSZZ "Solidarność" regionu Pomorza Zachodniego, członek zarządu Powiatu Stargardzkiego Ireneusz Rogowski, prezydent Stargardu Rafał Zając. Nie zabrakło też wielu działaczy NSZZ Solidarność, pocztów sztandarowych oraz członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości ze Stargardu.

 

Galeria zdjęć

    pis.stargard.pl, fot. Tadeusz Surma - 30.10.2017
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©