ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8397

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Michał Jach z roboczą wizytą na Litwie
Członkowie sejmowej Komisji Obrony Narodowej, na czele z jej przewodniczącym posłem Michałem Jachem, przebywali z kilkudniową wizytą roboczą na Litwie.

Podczas trzydniowej wizyty polska delegacja spotkała się z reprezentantami Komisji Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony litewskiego parlamentu oraz Komisji Spraw Zagranicznych i Spraw Europejskich. Nasi posłowie odwiedzili także kwaterę jednostki NATO w Wilnie i Muzeum Ofiar Ludobójstwa. Posłowie złożyli też wieniec w kwaterze polskiego cmentarza wojskowego na Antokolu.

 

Dużo istotnych deklaracji, a także ciepłych słów z obu stron, padło w trakcie spotkania polskiej komisji z wiceministrem Obrony Narodowej Litwy Edvinasem Kerzą i wiceministrem Spraw Zagranicznych Nerisem Germanasem. – Zarówno Polska, jak i Litwa, napotykają podobne zagrożenia i wyzwania w dziedzinie bezpieczeństwa - przyznał poseł Prawa i Sprawiedliwości ze Stargardu Michał Jach.

 

Z kolei komentując kwestię traktowania Polaków na Litwie poseł Michał Jach wyraził nadzieję, że "Nadejdzie czas, w którym współpraca z rządem litewskim w sprawach dotyczących mniejszości polskich, choćby takich jak edukacja, będzie tak samo dobra, jak w dziedzinie bezpieczeństwa i wojskowości”.


    pis.stargard.pl, fot. www.wilno.msz.gov. - 17.10.2017
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©