ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8209

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Michał Jach: Bezpieczeństwo Polski wzrasta!
Poseł Michał Jach, przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, po raz kolejny był gościem porannej audycji Radia Szczecin „Rozmowy pod krawatem”.

Głównym tematem rozmowy był planowany wzrost wydatków polskiej armii na obronność w kontekście ofensywnej polityki zbrojeniowej Rosji.

 

Poseł Michał Jach przyznał na wstępie, że założone przez polski rząd rekordowe pieniądze na obronność do 2030 roku – ponad 130 miliardów - to realne szacunki. Michał Jach tłumaczył, że naszą armię czekają przede wszystkim pilne inwestycje związane choćby z zakupem systemów obrony powietrznej, czy artylerii rakietowej.

- W ubiegłym tygodniu byłem na Litwie i dowiedziałem się, że Litwa też znacząco zwiększyła swoje wydatki – przyznał Michał Jach.

 

Przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej dodał, że Polska musi wzmacniać swoją armię, choćby ze względu na sojusznicze zobowiązania w ramach NATO.

 

Podczas blisko półgodzinnej rozmowy nie zabrakło również spraw związanych z zakupem dla polskiego wojska śmigłowców bojowych. - W tej chwili najpilniejsze dla nas są śmigłowce szturmowe. Najbardziej znane są Apache. Śmigłowce, które zdolne są prowadzić walkę – argumentował Michał Jach. - Przede wszystkim potrzebujemy śmigłowców, które będą w stanie prowadzić skuteczną walkę. Na początek, po strategicznym przeglądzie, podjęto decyzję o zakupie 16 takich maszyn – podsumował tą część rozmowy poseł Michał Jach.
 

     

 

    pis.stargard.pl., radio.szczecin.pl. foto.Jarosław Gaszyński - 12.10.2017
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©