ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8486

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Poseł Michał Jach: Rusza program OSA !
W biurze poselskim posła na Sejm RP Michała Jacha odbyło się spotkanie z wójtami i burmistrzami, którzy sprawują swoje funkcje m.in. na terenach powiatu stargardzkiego oraz pyrzyckiego. Głównym tematem spotkania był rządowy program Otwartych Stref Aktywności, który został oficjalnie ogłoszony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

Główne cele i zamierzenia projektu (w skrócie OSA) zaprezentował na wstępie poseł Michał Jach. Parlamentarzysta podkreślił, że rządowy program jest szansą szczególnie dla małych gmin, pozyskania dodatkowych środków, na inwestycje okołosportowe i prozdrowotne.

Wielofunkcyjne i wielopokoleniowe Otwarte Strefy Aktywności mają być przede wszystkim formą integracji lokalnych społeczności.

 

Poseł Michał Jach zaznaczył, że formuła starania się o uzyskanie takiego dofinansowania ze środków ministerstwa będzie uproszczona, co jeszcze bardziej ma zachęcić gminy do uczestnictwa w ogólnopolskim programie. Według jego zamierzeń obiekty o charakterze małej infrastruktury rekreacyjno-sportowej tj. place zabaw, ścianki wspinaczkowe, czy też otwarte siłownie na wolnym powietrzu będą budowane w dwóch wersjach – podstawowej, której koszt budowy wyniesie ok. 50 tys. zł, oraz rozszerzonej – za ok. 100 tys. zł. Najmniej zamożne gminy mogą ubiegać się nawet o 70 proc. dofinansowania z ministerstwa.

 

Planuje się, że w ciągu dwóch lat ma powstać ok. 3 tysięcy OS, a kwota przeznaczona na ich dofinansowanie wynosi 100 mln zł. Program Otwartych Stref Aktywności ruszy 1 stycznia 2018 r,

    pis.stargard.pl - 03.10.2017
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©