ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8479

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Poseł Michał Jach dla Republiki: Budka pluje na własną ojczyznę
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Jach był gościem Telewizji Republika. Rozmowa dotyczyła przegranego przez Autosan przetargu na autobusy dla Wojska Polskiego i skandalicznego wywiadu, który udzielił Borys Budka niemieckiej prasie.

  

 – Przepisy dotyczące rozstrzygania przetargów są sztywne i bardzo restryktywne. Trudno inaczej to skomentować, jak to, że trzeba przetarg szczegółowo wyjaśnić – przyznał na antenie TV Republika poseł Michał Jach. – To rzecz dziwna, to, że pracownik spóźnia się 20 minut na tak ważny przetarg. Kwestia zwolnienia tego pracownika nie zamyka sprawy, która ma być wyjaśniona do końca. Premier postępuje właściwie, a jej decyzja jest słuszna – dodał poseł Jach.

 

Czy więc jest szansa, że przetarg ruszy od nowa? – Jeżeli okaże się, że podejrzenia Polskiej Grupy Zbrojeniowej odnośnie korupcji są słuszne, to jest to podstawa do wnioskowania o unieważnienie przetargu. Przepisy są niejednoznaczne w tej kwestii, ale jeżeli potwierdzą się informacje o korupcji to sąd będzie musiał rozstrzygnąć potencjale unieważnienie – odpowiedział poseł Michał Jach.

  

Czy rację więc mają osoby, które uważają, że ratowanie państwowych spółek jest błędem?– To nie chodzi o biznes, chodzi o osoby kierujące tym biznesem. Mamy na bieżąco przykłady spółek państwowych, które dwa lata temu ledwo zipały, a teraz osiągają spektakularne zyski. Najlepszym przykładem jest kondycja LOT-u. Państwowe spółki mają do wykonania ważne zadanie i tu nie chodzi o ratowanie miejsc pracy, ale i ratowanie polskiego przemysłu. W ostatnich kilku latach przekonaliśmy się, że kapitał ma przynależność państwową. Polski przemysł powinien być wspierany przez państwo, oczywiście wedle obowiązujących przepisów – stwierdził poseł Jach.

 

Poseł Michał Jach ocenił też słowa Borysa Budki, które wypowiedział w skandalicznym wywiadzie dla niemieckiej prasy? – To gorzej niż Targowica. Poseł Budka, jako prawnik, były minister sprawiedliwości wie, że ustawa o sądach powszechnych i kolejne dwie, które przygotowuje prezydent, w niczym nie łamią zasad unii, a podobne przepisy działają w Niemczech. To nie jest działanie na szkodę państwa. Nie wiem, czy ten człowiek tego nie rozumie? Ale jest inteligentny, był ministrem, więc powinien wiedzieć, że to nie jest szkodzenie PiS-owi. To szkodzenie Polsce, ojczyźnie. Za pół roku poseł Budka zażąda wejścia siłowego do Polski. Kilkanaście lat temu w czarnych snach nie spodziewałem się takiego zachowania polskiego posła. Z jednej strony Targowica, z drugiej faryzejskie – on to nie robi z własnej woli, on to robi w interesie Polski. Nie można wykpić tej wypowiedzi. W poważnej gazecie, poważny polityk daje takie wypowiedzi. Mam nadzieję, że ci wyborcy, którzy na niego głosowali przejrzą na oczy i zobaczą, jakim człowiekiem jest Budka, który tak pluje na własną ojczyznę za granicą – zakończył Michał Jach.

    pis.stargard.pl, za telewizjarepublika.pl - 29.08.2017
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©