ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8247

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Unijne fundusze płyną do Stargardu
O kluczowych i ważnych inwestycjach w Stargardzie, które dzięki dotacjom unijnym powstaną niebawem w Stargardzie mówił poseł Michał Jach podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Stargardzkiemu parlamentarzyście w trakcie spotkania z mediami towarzyszyli wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Wilk oraz dyrektor Agencji Mienia Wojskowego w Szczecinie Monika Kieliszak.

 

Poseł Michał Jach przypomniał, że w ostatnim czasie Stargard otrzymał wsparcie na budowę hali sportowej, która powstanie przy Zespole Szkół nr 5 oraz dofinansowanie w wysokości blisko 10 milionów złotych na zakup nowoczesnych i ekologicznych autobusów komunikacji miejskiej. – Obecny rząd dba o szybkie rozdysponowanie środków unijnych, aby rozwiązywać problemy samorządów – przyznał poseł Michał Jach.

 

Poseł Michał Jach powiadomił, że niestety, nie udało się pozyskać dotacji na remont stargardzkiej kolegiaty NMP. – To był bardzo dobrze napisany wniosek, jednak marszałek nie ujął tego wniosku w kontrakcie wojewódzkim. Nasz unikatowy zabytek, nie zasługuje na takie traktowanie. My, jako posłowie Prawa i Sprawiedliwości pracujemy nad tym, aby znaleźć inne rozwiązanie w tym temacie. Apelujemy też do marszałka, aby przy kolejnych decyzjach był gospodarzem, który patrzy na nasz region całościowo.

 

Wśród pytań ze strony dziennikarzy znalazły się choćby te związane z budową drugiej nitki obwodnicy Kobylanki. Poseł Jach mówił też o planach modernizacji drogi krajowej S10, czy też dalszej rozbudowy parku przemysłowego.


Zobacz konferencję

    pis.stargard.pl, fot. Tadeusz Surma - 07.08.2017
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©