ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8442

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
W hołdzie bohaterom Powstania Warszawskiego
Już tradycyjnie uroczystą mszą świętą w intencji poległych żołnierzy podziemia oraz tragicznie zmarłej ludności cywilnej, rozpoczęto w Stargardzie obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. To ważne w dziejach polskiej historii wydarzenie od kilku lat obchodzone jest jako Narodowy Dzień Pamięci.

 

Podczas sprawowanej w kościele p.w. św. Ducha mszy w intencji bohaterów Powstania Warszawskiego, nie zabrakło przedstawicieli lokalnych władz, zarówno miejskich, jak i powiatowych, kombatantów i weteranów wojennych, żołnierzy stargardzkiego garnizonu oraz lokalnych organizacji i stowarzyszeń patriotycznych.

 

Prawo i Sprawiedliwość reprezentowali poseł Michał Jach, przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej, członek zarządu powiatu Ireneusz Rogowski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Wilk, radny Powiatu Stargardzkiego Józef Stachowiak, a także przedstawiciele trzech komitetów Prawa i Sprawiedliwości.

 

Po uroczystej celebrze poszczególne delegacje złożyły symboliczne wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Sybiru i Katynia. Chwilę później, punktualnie o godzinie 17. w całym mieście zawyły syreny. Nie zabrakło też okolicznościowych przemówień.

 

O godne uczczenie 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Stargardzie zatroszczyli się w dużym stopniu członkowie stargardzkiego stowarzyszenia Polski Klub Patriotyczny, któremu przewodniczy pan Krzysztof Sosin. 


Fotogaleria

    pis.stargard.pl, fot. Tadeusz Surma - 02.08.2017
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©