ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8661

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Ireneusz Rogowki: Spełniamy nasze obietnice!
Blisko 2,5 miliona złotych dofinansowania otrzymał Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie na budowę sali sportowej! Poinformował o tym na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Ireneusz Rogowski, członek zarządu powiatu stargardzkiego.

 

Obradujący przy Ministerstwie Sportu zespół do spraw opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przyznał ZS nr 5 w Stargardzie dofinansowanie w wysokości dokładnie 2 490 000 złotych. To mniej więcej połowa kwoty, jaką ma pochłonąć cała inwestycja związana z budową nowoczesnej sali sportowej na osiedlu Lotnisko. Pozostałą część kwoty zabezpieczy powiat stargardzki.

 

Rozmowy posła Prawa i Sprawiedliwości Michała Jacha, dyrektor Zespołu Szkół nr 5 Jolanty Kawszyn oraz członka zarządu powiatu Ireneusza Rogowskiego z przedstawicielami ministerstwa w sprawie dofinansowania tej ważne inwestycji toczyły się niemal rok. Kluczem okazały się bardzo dobrze napisany i oceniony wniosek, a także mocne lobby w Ministerstwie Sportu. O wsparcie budowy sali sportowej zabiegali również aktywnie radni miejscy i powiatowi PiS.

 

- Kilka miesięcy temu zapowiadaliśmy, że pozyskamy fundusze na tę inwestycję. Dziś możemy powiedzieć, że wywiązaliśmy się z naszych obietnic i nie były to słowa bez pokrycia – przyznaje członek zarządu powiatu stargardzkiego Ireneusz Rogowski, który podczas spotkania z dziennikarzami podziękował szczególnie za wsparcie w pozyskaniu środków posłowi Michałowi Jachowi.

 

Według wstępnych zapowiedzi początek realizacji inwestycji nastąpi już w przyszłym roku.

    pis.stargard.pl, fot.rii.pl - 19.07.2017
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©