ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8769

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Poseł rozmawiał z kongresmenami
Poseł Michał Jach wziął udział w spotkaniu z delegacją wysokich rangą doradców kongresmenów amerykańskich, współpracowników kongresmenów zasiadających w komisjach spraw zagranicznych, obrony, sił zbrojnych i wywiadu Kongresu.

Podczas rozmów Polsko - Amerykańskiej Grupy Parlamentarnej z kongresmanami przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej Michał Jach przedstawił relacje w zakresie współpracy militarnej Polski z USA oraz stanowisko Polski dotyczące potencjalnych zagrożeń na wschodniej flance NATO.

 

Tematyka spotkania dotyczyła wielu spraw, w tym aktualnego stanu polsko-amerykańskich relacji dwustronnych, współpracy w zakresie wojskowości i obronności, ale też bezpieczeństwa energetycznego. Strona amerykańska podzieliła pogląd polskich parlamentarzystów, że Nord Stream 2, który zakłada dostawy rosyjskiego gazu dla Europy Zachodniej z pominięciem Ukrainy, Polski oraz Słowacji, niszczy bezpieczeństwo energetyczne w Europie.

 

Ostatnim, ale bardzo ważnym wątkiem spotkania był poruszony przez przedstawiciela Ministerstwa Finansów, temat unikania podwójnego opodatkowania. Ratyfikowana przez Polskę  jeszcze w 2013 roku umowa o podwójnym opodatkowaniu wciąż czeka na akceptację amerykańskiego Senatu.

    pis.stargard, foto. kancelaria Sejmu RP - 18.07.2017
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©