ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8760

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Poseł Michał Jach w Londynie

Na specjalnie zaproszenie brytyjskiej Polonii, a w szczególności Polskiego Komitetu Patriotycznego, poseł Michał Jach złożył kilkudniową wizytę w Londynie.

 

Pobyt posła Michała Jacha w stolicy Anglii rozpoczął się od wizyty na cmentarzu Gunnersbury, gdzie w ciszy i zadumie uczczono pamięć zamordowanych w Katyniu w 1940. To właśnie londyński cmentarz Gunnersbury jest miejscem silnie związanym z londyńską Polonią, zwłaszcza wywodzącą się z emigracji z okresu II wojny światowej. Spoczywa tam, wielu dowódców wojskowych, zasłużonych działaczy emigracyjnych, weteranów powstań, ludzi kultury, jak również emigrantów, którzy niegdyś opuścili Polskę za chlebem.

 

Następnie poseł Michał Jach wziął udział we mszy świętej, sprawowanej w Kościele Garnizonowym pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli, którego patronką jest Matka Boska Kozielska – Zwycięska. Była to msza dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kozielskiej w rocznicę jej koronacji.

 

Podczas pobytu w Londynie przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej Michał Jach spotkał się również z miejscową Polonią i członkami Polskiego Komitetu Patriotycznego, który od wielu lat działa bardzo prężnie w Londynie. Głównym tematem debaty była kwestia dostosowania strategii obronnej Polski w kontekście wojny między Rosją, a Ukrainą. Nie zabrakło też wielu innych pytań do posła Michała Jacha, dotyczących choćby obecnej sytuacji w kraju i w Wielkiej Brytanii.

 

- Dziękuję serdecznie za zaproszenie, za ciepłe przyjęcie oraz wspaniałą organizację – przyznał poseł Michał Jach. – Dziękuję przede wszystkim Polskiemu Komitetowi Patriotycznemu w Londynie.  Jestem pod ogromnym wrażeniem waszej wspaniałej pracy na rzecz kultywowania polskich tradycji, wartości i symboli.


 

    pis.stargard.pl, fot. Polski Komitet Patriotyczny - Polonia Uk - 15.06.2017
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©