ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


































Ilość odwiedzin (30 dni): 8734

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Michał Jach: "W tej sprawie nie ma żadnych wątpliwości"
Przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej poseł Michał Jach po raz kolejny zapewnił, że dr Wacław Berczyński nie miał wpływu na rozmowy ws. zakupu Caracali dla wojska. Rozmowy z Airbus Helicopters prowadziło Ministerstwo Rozwoju - przypomniał Jach.

Poseł ze Stargardu, Michał Jach, podkreślił w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że nie ma żadnych wątpliwości dotyczących postępowania w sprawie śmigłowców wielozadaniowych dla armii. - Po raz kolejny politycy Platformy usiłują robić hucpę nie w tym miejscu, gdzie są jakiekolwiek wątpliwości. Tutaj nie ma żadnych wątpliwości - powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości.

 

Zdaniem Michała Jacha, to poprzednie rządy przygotowały przetarg „w sposób skandaliczny”. - Warto przypomnieć, że na drugi dzień po ogłoszeniu przez byłego prezydenta Komorowskiego, że wybrano Caracale, były premier Jerzy Buzek, jeden z najważniejszych przecież polityków Platformy, określił tę decyzję jako „niebywały skandal”. To jest najlepszy komentarz do tego, co oni wówczas zrobili, a teraz usiłują wmówić panu ministrowi Macierewiczowi, że jest za coś odpowiedzialny - ocenił Michał Jach.

 

Jak dodał poseł Michał Jach, to Platforma odpowiada za to, że siły zbrojne do tej pory nie mają śmigłowców wielozadaniowych. - Ale wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku zostanie podpisany kontrakt na dostawę, może nie 70 (tyle maszyn H225 Caracal miało trafić do Polski w ramach kontraktu z Airbus Helicopters - PAP), ale mniejsza liczba śmigłowców - zaznaczył szef sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

 

Michał Jach po raz kolejny zapewnił, że Berczyński nie miał żadnego wpływu na podjęcie decyzji o zakończeniu rozmów z francuskim koncernem - Warto ciągle przypominać, że decyzję o zerwaniu tego przetargu podjęło Ministerstwo Rozwoju, bo Airbus Helicopters nie był w stanie zrealizować zobowiązań offsetowych - podkreślił polityk Prawa i Sprawiedliwości.

 

    oprac: pis.stagard.pl. za wpolityce.pl - 29.05.2017
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©