ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8664

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Radosne obchody Konstytucji 3 Maja w Stargardzie
Stargardzkie obchody 226. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja miały swój punkt kulminacyjny na Rynku Staromiejskim. Wcześniej została odprawiona uroczysta msza święta za Ojczyznę w kolegiacie pw. N.M.P.

 

W uroczystościach wzięli czynny udział członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości w Stargardzie na czele z posłem na Sejm RP i Przewodniczącym Sejmowej Komisji Obrony Narodowej Michałem Jachem, członkiem zarządu Powiatu Stargardzkiego Ireneuszem Rogowskim, a także radnymi miejskimi i powiatowymi.

 

Po celebrze sprawowanej przez proboszcza kolegiaty Janusza Posadzego dalsze uroczystości z udziałem przede wszystkim żołnierzy stargardzkiego garnizonu przeniosły się już tradycyjnie na Rynek Staromiejski. Przemawiając do zgromadzonych poseł Michał Jach podkreślił między innymi, że uroczyste obchody święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja wyrażają naszą dumę narodową oraz polski patriotyzm. Swoją reprezentację mieliśmy również podczas szczecińskich obchodów Święta 3 Maja.

 

Natomiast dzień wcześniej w dniu święta Flagi Narodowej w Domu Kultury Kolejarza odbyła się Biesiada Narodowa pod hasłem „Każdy Polak śpiewać może” z udziałem artystów Opery w Szczecinie. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy słodkim poczęstunku zorganizowało stargardzkie stowarzyszenie Polski Klub Patriotyczny.


 

Fotogaleria


 

    pis.stargard, foto. T.Surma - 04.05.2017
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©