ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8437

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
"Polska wyznacza trendy w zakresie modernizacji wojska"
Przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej poseł Michał Jach spotkał się z delegacją Lockheed Martin, amerykańskiego potentata zbrojeniowego. Lockheed Martin to amerykański koncern zbrojeniowy powstały w 1995 r. Jest jednym z największych na świecie dostawców uzbrojenia i zatrudnia ponad 140 tysięcy pracowników na całym świecie.


Amerykańscy przedstawiciele firmy poinformowali posła Michała Jacha o przebiegu rozmów z Polską Grupą Zbrojeniową na temat możliwości dostarczenia dla Sił Zbrojnych RP rakiet w ramach programu Homar.


Polska Grupa Zbrojeniowa, realizująca kontrakt na zlecenie Ministerstwa Obrony Narodowej, przedstawi wkrótce szczegółowe pytania oraz oczekiwania wobec potencjalnego dostawcy. W tym miejscu prezes Lockheed Martin Scott Greene zapewnił posła Jacha o gotowości koncernu do udzielenia wszechstronnych informacji na temat możliwości dostarczenia przez Lockheed Martin produktu końcowego, który w pełni satysfakcjonowałby stronę polską zarówno pod względem jakości, jak i terminu dostawy. Podkreślił także atuty Lockheed Martina i oferowanego produktu, który nie wymaga czasochłonnej fazy projektów i testów, a ponadto został już sprawdzony podczas działań na teatrze wojennym.

Przewodniczący Michał Jach dopytywał o możliwości i zakres przepływu technologii oraz pomoc w ich wdrażaniu. Z uwagą zapoznał się też z tzw. polonizacją produktu, czyli maksymalizacją udziału polskiego przemysłu obronnego w jego wytworzeniu.Podkreślił przy tym, że wybór przez Polskę oferty koncernu Lockheed Martin stworzyłby dla firmy dodatkowe możliwości, gdyż wiele państw, w tym również nowych członków NATO postrzega Polskę jako kraj wyznaczający trendy i standardy w zakresie modernizacji wojska.

 

Dyrektor Lockheed Martin na Europę Środkową i Wschodnią Joanna Bensz wyraziła także gotowość do zaprezentowania dodatkowych możliwych form współpracy z koncernem nie tylko w sferze produkcji.

    pis.stargard - 24.04.2017
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©