ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8696

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Ireneusz Rogowski kandydatem na prezydenta Stargardu !
Ireneusz Rogowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach uzupełniających na urząd prezydenta Stargardu. Kandydaturę Ireneusza Rogowskiego ogłoszono oficjalnie podczas specjalnej prezentacji w Domu Kultury Kolejarza. Szefową sztabu wyborczego została Monika Kieliszak.


Ponad 100 osób, członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, ludzi związanych z kulturą i oświatą, działaczy lokalnych stowarzyszeń oraz organizacji, liczne grono młodzieży przybyło we wtorek 28 lutego do Domu Kultury Kolejarza, aby wesprzeć kandydata PiS Ireneusza Rogowskiego przed zbliżającymi się wyborami.


Specjalnie zorganizowana na tą okazję scena, prezentacja multimedialna, oprawa muzyczna i przygotowane niespodzianki – to efekt ciężkiej pracy kilkudziesięciu osób, które postanowiły włączyć się w organizację otwarcia kampanii Ireneusza Rogowskiego.

 

Przemawiający na scenie poseł Michał Jach wypowiadał się o kandydacie Prawa i Sprawiedliwości w samych superlatywach. Nie szczędząc wielu serdeczności i pochwał poseł Michał Jach przyznał, że Ireneusz Rogowski jest osobą, która potraf łączyć różne środowiska i jest przygotowany merytorycznie do objęcia tej zaszczytnej funkcji. Poseł Michał Jach nie ukrywał, że życzy Ireneuszowi Rogowskiego takiego samego sukcesu, jaki osiągnął w wyborach na prezydenta RP kandydat PiS Andrzej Duda. – To właśnie nasz obecny prezydent zaczął swoją kampanię wyborczą właśnie od Stargardu, gdzie w siedzibie starostwa spotkał się z naszymi sympatykami, zaś gospodarzem tego wydarzenia był właśnie Irek  - przypomniał poseł Michał Jach.
 

            Spontaniczne przemówienie wygłosił również pan Krzysztof Smolira były działacz Ligi Powiatu Stargardzkiego. Jego bardzo wymowna wypowiedź była swoistym wyrazem sprzeciwu wobec zawiązanego przed wyborami w Stargardzie porozumienia liderów LPS z komitetem, na czele którego stał nieżyjący prezydent Stargardu. Krzysztof Smolira nie ukrywał dużego rozczarowania takim stanem rzeczy, deklarując tym samym swoje poparcie dla kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

 

Bez wątpienia takiej inauguracji jeszcze w Stargardzie nie było. Występujące na scenie szczecińskie trio muzyków Con Fetti, przepiękna dekoracja, prezentacja multimedialna z hasłem wyborczym, spontanicznie reagująca publiczność, głośne okrzyki – to wszystko z każdą minutą potęgowało atmosferę napięcia, a zarazem poczucia siły i jedności.

 

Punktem kulminacyjnym inauguracji kampanii było przemówienie kandydata PiS Ireneusza Rogowskiego, który przyznał na wstępie, że do podjęcia decyzji o o kandydowaniu nie musiano go wcale namawiać. – Szanowni państwo, nie zastanawiałem się długo – tak, będę kandydował na stanowisko prezydenta Stargardu – zwrócił się w kierunku publiczności Ireneusz Rogowski, argumentując dalej, że jego wieloletnie doświadczenie w samorządzie w połączeniu z przyspieszeniem rozwoju miasta to tylko nieliczne argumenty przemawiające za tym, że będzie dobrym i skutecznym prezydentem.


Ireneusz Rogowski odsłonił również na scenie swój baner z hasłem, z którym pójdzie do wyborów, a będzie nim: Stargard  PLUS .
 

Na zakończenie, prowadząca inaugurację Elżbieta Świderska wręczyła Ireneuszowi Rogowskiemu na szczęście maskotkę Gryfa, jako symbol wielowiekowej tradycji miasta, ale też znak odwagi, siły i waleczności. – Niech ten Gryf poprowadzi cię Irku do wygranej – przyznała na finał Elżbieta Świderska.

 

Mini koncert na zakończenie, wystrzał konfetti i pyszny tort, który czekał na wszystkich zaproszonych gości był słodkim zakończeniem wtorkowej inauguracji kampanii. Ta wypadła imponująco – co potwierdzali zgodnie wszyscy uczestnicy prezentacji kandydatury Ireneusza Rogowskiego na urząd prezydenta Stargardu, którzy tego dnia przybyli do Domu Kultury Kolejarza.

 

 Fotogaleria

    pis.stargard, foto. T.Surma - 28.02.2017
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©