ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8687

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Minister Elżbieta Rafalska w Stargardzie
- Nie ma zagrożenia brakiem funduszy na funkcjonowanie programu 500 + - zapewniła stanowczo minister Elżbieta Rafalska podczas wizyty w Stargardzie.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej odwiedziła nasze miasto, aby podsumować przede wszystkim dotychczasowy przebieg jednego z flagowych programów Prawa i Sprawiedliwości, czyli programu Rodzina 500+.
W województwie zachodniopomorskim w ramach programu trafiło do rodzin już ponad 676 mln zł. Łącznie świadczeniem jest objętych 150 tys. dzieci. Pani minister po raz kolejny zapewniła, że nie ma żadnego zagrożenia związanego z brakiem środków na wypłatę świadczeń dla rodzin, które mogą skorzystać z programu. Dodała również, że ministerstwo pracuje intensywnie nad specjalnymi programami aktywizującymi, które zostaną skierowane do osób niepełnosprawnych, rodziców, którzy opiekują się dziećmi niepełnosprawnymi rezygnując z aktywności zawodowej oraz opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych

 

W czasie wizyty minister Elżbieta Rafalska spotkała się między innymi ze starostą stargardzkim Ireneuszem Rogowskim, członkami zarządu i lokalnymi samorządowcami.


Natomiast wspólnie ze starostą Ireneuszem Rogowskim oraz posłem Michałem Jachem po zakończonej konferencji prasowej pani minister odwiedziła siedzibę Stowarzyszenia Ludzi Bezdomnych przy ul. Okulickiego. Stowarzyszenie wystąpiło do ministerstwa o wsparcie remontu siedziby, tj.: dachu i ciągu komunikacyjnego w budynku dla kobiet i dzieci, a także kotłowni wraz z wymianą pieca.

Starosta stargardzki Ireneusz Rogowski aktywnie wspiera wszelkie działania Stowarzyszenia, mające na celu pomoc osobom bezdomnym w wyjściu z trudnej sytuacji życiowej.

 

    pis.stargard, foto. Tadeusz Surma - 20.02.2017
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©