ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8241

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Parlamentarzyści z uznaniem o Siłach Powietrznych
Poseł Michał Jach wraz z delegacją Sejmowej i Senackiej Komisji Obrony Narodowej odwiedził Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne w Poznaniu oraz 31. Bazę Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny. Celem wizyty było zapoznanie się z funkcjonowaniem oraz planami rozwoju tych placówek.

 

Spotkanie z parlamentarzystami rozpoczął dowódca bazy płk pil. Grzegorz Ślusarz, który na wstępie przedstawił historię bazy, jej strukturę oraz zadania. Natomiast przedstawiciel Inspektoratu Sił Powietrznych oraz szef Zarządu Wojsk Lotniczych gen. bryg. pil. Mirosław Jemielniak przybliżył gościom zadania, strukturę i zasady funkcjonowaniu Inspektoratu, jak również dalsze kierunki rozwoju Sił Powietrznych.

 

Po zapoznaniu się ze szczegółami funkcjonowania Sił Powietrznych oraz krzesińskiej bazy posłowie i senatorowie mogli również obejrzeć start samolotów F-16, które brały udział w codziennym szkoleniu lotniczym.

 

Przedstawiciele polskiego parlamentu w trakcie swojej wizyty w bazie, złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniająca 10-lecie przyjęcia na uzbrojenie samolotu wielozadaniowego F-16 oraz pod pomnikiem gen. Błasika. Na zakończenie wizyty Przewodniczący obu komisji dokonali wpisu do księgi Pamiątkowej 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego.   Muszę przyznać, że wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem tego, co zobaczyliśmy i usłyszeliśmy w trakcie naszej wizyty w Poznaniu. To było bardzo owocne i udane spotkanie – przyznał przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej poseł Michał Jach.

 

    Iga Jakubowska, fot. P.Łysakowski - 05.10.2016
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©