ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8223

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Francuzi chwalą polską armię
Przewodniczący Komisji Obrony Narodowej Sejmu RP, poseł Michał Jach, spotkał się z przebywającą w Polsce deputowaną do Zgromadzenia Narodowego Francji  Nicole Ameline. W spotkaniu wziął również udział Zastępca Attaché Obrony Ambasady Francji, ppłk Phillipe Abraham.

Deputowana Nicole Ameline wyraziła zadowolenie z dotychczasowej współpracy wojskowej, zaznaczając jednocześnie, że ważne jest jej stałe pogłębianie, szczególnie w obszarach rozwoju kooperacji przemysłów obronnych w duchu solidarności europejskie, zwłaszcza w odniesieniu do modernizacji Sił Zbrojnych. Deputowana wyraziła również uznanie dla planu wzrostu finansowania potrzeb obronnych do 3 % PKB i zainteresowanie funkcjonowaniem Wojsk Obrony Terytorialnej i Wojsk Specjalnych.


Przewodniczący Michał Jach podkreślił, że ważna jest intensyfikacja dialogu w zakresie bezpieczeństwa oraz wzmocnienie relacji Unia Europejska-NATO. Dodał również, że dotychczasowa ustawa  zwiększająca wydatki obronne do 2 %, zaakceptowana przez wszystkie siły parlamentarne, jest powodem do dumy i pokazuje jak ważną rolę w Polsce odgrywa kwestia obronności.
    Iga Jakubowska - 21.09.2016
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©