ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8653

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Michał Jach: "Kardynalny błąd Zachodu"
- Polska podjęła słuszną decyzję o wysłaniu czterech myśliwców F-16 do misji rozpoznawczej na Bliskim Wschodzie. Jesteśmy odpowiedzialnym członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego, który potrzebuje solidarności, jak nigdy dotąd. Liczę, że za naszym przykładem pójdą kolejne państwa sojuszu, oraz jego partnerzy – powiedział w rozmowie z Piotrem Henzlem, dziennikarzem Onetu. poseł Michał Jach.

Przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej Michał Jach, komentując atak terrorystyczny w Nicei, w którym zginęły 84 osoby, podkreślił, że czynnik wojskowy powinien mieć decydujące znaczenie w walce przeciwko organizacjom terrorystycznym.
 

Do zamachu we Francji, jak na razie, nie przyznała się jeszcze żadna z takich organizacji, ale nie brakuje opinii, że może stać za nim Państwo Islamskie lub jego zwolennicy. Michał Jach wskazuje, że w tej sytuacji Zachód musi odpowiedzieć bardziej zdecydowanie na narastające zagrożenie.  - NATO nie ma innego wyboru. Jeśli ktoś mówi, że Polska ma stać z boku, to absolutnie nie ma racji. Nie możemy udawać, że nic się nie dzieje, gdy zaraza terroryzmu rozprzestrzenia się coraz bardziej na cały zachodni świat – podkreśla poseł Prawa i Sprawiedliwości.
 

 - Jeżeli nie będziemy reagować, to terroryści, prędzej czy później, i tak nas zaatakują. Musimy zmobilizować potencjał Zachodu, by zwalczyć Państwo Islamskie, bo czegoś takiego świat jeszcze nie widział – zauważa przewodniczącej Komisji Obrony Narodowej. – Polska, decydując się na misję rozpoznawczą na Bliskim Wschodzie, pokazała, że poważnie traktuje walkę z terroryzmem – nawet jeśli zagrożenie w naszym kraju jest niewielkie. Skoro oczekujemy wsparcia Sojuszu, to nie rozumiem, dlaczego mielibyśmy nie pomóc NATO w walce z ISIS – dodaje w rozmowie z Onetem.
 

 Przeczytaj pełny zapis rozmowy

    źródło onet.pl - 18.07.2016
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©