ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8307

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Jach: "Polska jest sojusznikiem Czarnogóry"
Przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej, poseł Michał Jach, spotkał się  w Sejmie  z Minister Obrony Czarnogóry, Milicą Pejanović Đurišić. W czasie spotkania poruszone zostały kwestie dot. ratyfikacji przez Polskę protokołu do Traktatu Północnoatlantyckiego w sprawie akcesji Czarnogóry.

W spotkaniu wziął również udział Ambasador Republiki Czarnogóry w Polsce, pan Je Ramiz Bašić oraz Zastępca Szefa Sztabu Generalnego Czarnogóry, płk Rajko Pešić.

Czarnogóra postrzega Polskę jako lidera regionu Europy Środowej i sojusznika o znaczącym potencjale w procesie decyzyjnym:
- Już pięć krajów ratyfikowało Protokół o przystąpieniu Czarnogóry do NATO. Rola Polski, tegorocznego gospodarza szczytu NATO, ma bardzo duży wpływ na dynamikę zakończenia procesu przystąpienia naszego kraju do NATO. Dlatego tak ważne jest, aby Polska, sojusznik Czarnogóry w staraniach o przystąpienie do organizacji, jak najszybciej ratyfikowała protokół. Dołączenie Czarnogóry do Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego jest gwarantem rozwoju naszego kraju - powiedziała na spotkaniu Minister Obrony Milica Pejanović Đurišić.

Na wtorek, 5 lipca 2016 roku, zaplanowane zostało wspólne posiedzenie Komisji Obrony Narodowej oraz Komisji Spraw Zagranicznych, na którym odbędzie się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o ratyfikacji Protokołu do Traktatu Północnoatlantyckiego w sprawie akcesji Czarnogóry, podpisanego w Brukseli dnia 19 maja 2016 r.

- Popieramy rozszerzenie NATO o Czarnogórę. Jest to niezbędne dla bezpieczeństwa i stabilności w Europie. Polska aktywnie wspiera politykę „otwartych drzwi” i jest jednym z najważniejszych sojuszników Czarnogóry. Ubolewamy, że nie jesteśmy w pierwszej trójce krajów ratyfikujących protokół. Mamy natomiast nadzieję, że proces ratyfikacji przebiegnie możliwie jak najszybciej- podkreślił przewodniczący Komisji Obrony Narodowej, Michał Jach.

 
    Iga Jakubowska - 30.06.2016
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©