ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8252

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Delegaci wybrani !
Blisko 350 członków Prawa i Sprawiedliwości z regionu szczecińskiego wzięło udział w wojewódzkim zjeździe, żeby wybrać 18 delegatów na lipcowy kongres partii. Do Szczecina udało się ponad 50 osób ze Stargardu i powiatu stargardzkiego. Wiadomo już, że na kongres wyborczy pojadą Monika Kieliszak, Ireneusz Rogowski i Piotr Zelent.

Kongres poprowadził przewodniczący okręgu poseł Leszek Dobrzyński. Po stwierdzeniu kworum, wybraniu członków poszczególnych komisji, głos zabrał marszałek Sejmu Joachim Brudziński. – Dziękuję wam za zaangażowanie, wiarę i ciężką pracę – powiedział na wstępie marszałek, zwracając się do wszystkich zebranych w auli Uniwersytetu Szczecińskiego – Dziękuję przede wszystkim za to, że potrafiliście trwać i przekonywać, że racja jest po naszej stronie. Z drugiej strony mam nadzieję, że nie wejdziemy w koleiny, które przez ostatnie osiem lat rządów wytoczyła Platforma. Obiecaliśmy dobrą zmianę i robimy wszystko, aby to zrealizować, ale Polacy nie wybaczą nam jednego – buty i arogancji. Ta dobra zmiana nie zależy tylko od rządu i polityków z pierwszego szeregu, lecz również od tego, jak ludzie będą nas postrzegać w regionie i o tym musimy pamiętać.
 

Z kolei minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk zdał krótką relację z prac swojego resortu oraz priorytetowych założeń i planów. – Strategia rozwoju dróg śródlądowych, którą opracowaliśmy powstała w odpowiedzi na liczne zaniedbania poprzedniej ekipy, jest tematem trudnym, co nie znaczy, że niemożliwym – przyznał Marek Gróbarczyk. - Przez ostatnie osiem lat stworzono filozofię, żeby tu na Pomorzu Zachodnim, nic się nie rozwijało. Przez nierówne traktowanie nasze wybrzeże zostało zantagonizowane. My chcemy całkowicie zmienić tą filozofię, szczególnie, jeśli chodzi o rybołówstwo i przemysł stoczniowy. Pragniemy odbudować szkolnictwo średnie, otwieramy klasy o profilach żeglugi śródlądowej i budowie statków. Z drugiej strony zdajemy sobie sprawę, że przed nami bardzo dużo pracy i wyzwań.

 

Na mównicy, przed ogłoszeniem wyników, głos zabrali jeszcze wojewoda zachodniopomorski Piotr Jania oraz przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej Michał Jach. Stargardzki parlamentarzysta podzielił się informacjami na temat najważniejszych inwestycji, zadań i wyzwań, które czekają Ministerstwo Obrony Narodowej, głównie w związku ze zbliżającym się szczytem NATO. – Chciałbym też podkreślić i jednocześnie zapewnić, że bezpieczeństwo Polski jest nieporównywalnie większe, niż pół roku temu – podsumował swoje wystąpienie poseł Michał Jach.

 

Kulminacyjnym punktem szczecińskiego zjazdu było ogłoszenie wyników głosowania na delegatów, którzy będą reprezentować nasz okręg na lipcowym kongresie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości. Ostatecznie Stargard będą reprezentowali Monika Kieliszak, Ireneusz Rogowski i Piotr Zelent. Mandat będzie miał również poseł Michał Jach.

 

 

 

 

 

 

 

    pis.stargard - 05.06.2016
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©