ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8615

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Chwała bohaterom. Chwała saperom!
Minister Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz, wziął udział w uroczystych obchodach święta wojsk inżynieryjnych w Stargardzie. - Żadna część wojska nie jest tak związana z potrzebami życia cywilnego jak saper – przyznał minister Antoni Macierewicz, zwracając się bezpośrednio do żołnierzy, służących na co dzień w „Czerwonych koszarach”.

Ministrowi Antoniemu Macierewiczowi w trakcie wizyty w Stargardzie towarzyszył poseł Michał Jach, przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej.
 

Podczas uroczystości na placu 2. Batalionu Saperów odczytana została decyzja prezydenta RP i rozkaz specjalny Ministra Obrony Narodowej. Odznaczenia i mianowania na pierwszy i kolejny stopień wojskowy otrzymali dwaj Żołnierze Niezłomni. Wiktora Sumińskiego, awansowano na stopień podporucznika, natomiast Andrzeja Kiszkę na stopień majora. Minister Antoni Macierewicz odznaczył dodatkowo obecnego na uroczystości podporucznika Sumińskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odroczenia Polski.
 

Oprócz posła Michała Jacha na honorowej trybunie znaleźli się między innymi dowódca 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. bryg. Andrzej Reudowicz, dowódca 12. Brygady Zmechanizowanej generał brygady Dariusz Górniak, wojewoda Piotr Jania i starosta stargardzki Ireneusz Rogowski.

- Nie ma państwa bez armii, nie ma narodu, który nie jest w stanie budować własnej silnej armii – zaznaczył w swym wystąpieniu minister Antoni Macierewicz. - Za wysiłek, za determinację, za to co robicie wy, ale i za to, co robiły pokolenia służące w tym batalionie w imieniu rządu RP dziękuję. Chwała Bohaterom. Chwała saperom!
 

Uroczystości z okazji Dnia Sapera i święta 2. Batalionu Saperów zakończyły defilada wojskowa, pokaz musztry i sprzętu oraz uroczysta zbiórka jednostek żołnierzy batalionu. Przed wizytą w jednostce minister złożył wieniec pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej. Był również czas na krótkie zwiedzanie miasta w towarzystwie posła Michała Jacha.

Fotogaleria

 

 

 

    pis.stargard - 28.04.2016
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©