ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8706

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
"Polska może odbudować własne dochody podatkowe"
W sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odbyło się spotkanie robocze ministra finansów Pawła Szałamachy z przedstawicielami władz samorządu Pomorza Zachodniego, posłami, radnymi i członkami Prawa i Sprawiedliwości. W spotkaniu z ministrem uczestniczyli między innymi parlamentarzyści PiS okręgu szczecińskiego Artur Szałabawka i Leszek Dobrzyński, wojewoda Piotr Jania, wicemarszałek sejmiku Kazimierz Drzazga, radni miejscy i powiatowi lokalnych samorządów oraz kilkunastoosobowa grupa czlonków PiS ze Stargardu na czele ze starostą Ireneuszem Rogowskim.


Wcześniej w trakcie wspólnej konferencji prasowej ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka i ministra finansów Pawła Szałamachy został podany do publicznej wiadomości projekt tzw. „ustawy stoczniowej", zawierający szereg udogodnień podatkowych dla podmiotów produkujących statki.

 

Podczas roboczego spotkania w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego minister Szałamacha przedstawił krótki raport z dotychczasowej działalności swojego ministerstwa, najbliższe plany i pomysły na uszczelnienie chociażby systemu podatkowego. – Musimy przede wszystkim wzmocnić dyscyplinę finansową i zahamować skalę wyłudzeń podatku VAT od nieistniejących transakcji przez tak zwane firmy „wydmuszki”. Innym problemem są potężne koncerny i korporacje, które w ogóle dotąd nie płaciły CIT-u – wyliczał minister Paweł Szałamacha zapewniając jednocześnie, że Polska może odbudować własne dochody podatkowe.

 

Minister odpowiadał również na pytania zadawane przez samorządowców i polityków Prawa i Sprawiedliwości. Dotyczyły one głównie skali wyłudzeń podatku VAT, sprawy podniesienia kwoty wolnej od podatku oraz wprowadzanego przez rząd PiS programu 500 +. Nie zabrakło oczywiście pytań dotyczących rozwoju szeroko pojętej infrastruktury na Ziemi Szczecińskiej w tym pogłębienia toru wodnego Szczecin – Świnoujście i dokończenia budowy drogi ekspresowej S3.

 

Gospodarz spotkania, wojewoda Piotr Jania, przekonywał na zakończenie wszystkich zgromadzonych, że nowa ustawa stoczniowa pomoże w odbudowie przemysłu stoczniowego na Pomorzu Zachodnim, który na chwilę obecną znajduje się w bardzo złym stanie.

    Damian Maligłówka - 15.03.2016
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©