ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8249

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Poseł podziękował artystom z Litwy
Już po raz czternasty odbyły się w Stargardzie „Kaziuki Wileńskie”. Impreza rodem z Kresów, jak co roku, przyciągnęła do Domu Kultury Kolejarza i SCK setki osób.

Oprócz kaziukowego kiermaszu i kresowych przysmaków, można było podziwiać wystawę prac malarskich, wyroby rękodzieła oraz posłuchać ludowej muzyki w wykonaniu miejscowych kapel i specjalnie zaproszonych gości z Litwy.


W gronie zaproszonych na uroczystą galę gości znaleźli się poseł Michał Jach oraz starosta Ireneusz Rogowski.  Stargardzki parlamentarzysta był pod wielkim wrażeniem całej imprezy, nie szczędził słów uznania organizatorom Kaziuków, jak i artystom, propagującym kulturę polskich kresów, kultywującym wartości i polską tradycję wśród Polaków zamieszkujących rejony Wileńszczyzny.
 

W trakcie podsumowania Kaziuków Wileńskich poseł Michał Jach uhonorował listami gratulacyjnymi: Zespól Taneczny „ Iskry” z Mickun, rejon wileński, pod kierownictwem Beaty Burzyńskiej, Zespół Wokalny „Barwy Podwileńskie” z Ławryszek  pod kier. Lucyny Właszenko i  Zespól Ludowy „Rudomianka” z Rudomina,  pod kierownictwem dyrektor tamtejszego ośrodka kultury pani Wiolety Cereszko. 


Poseł Michał Jach podziękował także pani Wandzie Wysockiej, przewodniczącej oddziału rejonowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Stargardzie, za ogromny trud i poświęcenie w organizacji całej imprezy.

Fotogaleria

    md, fot. Tadeusz Surma - 08.03.2016
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©