ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8261

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
"Pozwólcie nam pracować"
Podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Jach zaapelował do opozycji o zaprzestanie podważania wyników wyborów oraz o możliwość spokojnej pracy w parlamencie przy procedowaniu ważnych dla kraju ustaw.

- Prawo i Sprawiedliwość poszło do wyborów z hasłem dobrej zmiany i zobowiązaliśmy się jak najszybciej ją przeprowadzić – podkreślił na wstępie poseł Michał Jach. – Od połowy listopada w Sejmie szczególnie dwie partie, czyli Platforma Obywatelska i Nowoczesna, prowadzą totalną obstrukcję.

Jest to oczywiście całkowicie akceptowalne prawo demokracji, ale jesteśmy jednocześnie atakowani, że w Sejmie nic się nie dzieje. Zobowiązaliśmy się dokonać zmian w państwie i to zrealizujemy tylko chcemy wyjaśnić, że nie ma zagrożenia niewykonania poszczególnych obietnic i punktów programu PiS, prezentowanych w kampanii.
 

W trakcie konferencji poseł Michał Jach wyjaśnił kwestie związane między innymi z szeregiem nieporozumień wokół Trybunału Konstytucyjnego. Propozycja PiS zakłada, że 8 sędziów zasiadać będzie z ramienia opozycji, a 7 popieranych będzie obóz rządzący. – Jest to zgodne z Konwencją Wenecką, która stwierdziła, że partia rządząca nie powinna mieć możliwości obsadzenia wszystkich stanowisk sędziów wedle swojego wyboru – podkreślił poseł. – Chodzi nam przede wszystkim o zachowanie pewnej równowagi oraz zwyczajnej przyzwoitości.
 

Poseł Michał Jach przypomniał też, że już wkrótce minie sto dni od powołania rządu premier Beaty Szydło. Prawo i Sprawiedliwość zaprezentuje wówczas audyt państwa oraz tok realizacji wszelkich prac i ustaw przygotowywanych przez rząd.
 

Parlamentarzysta odniósł się również do spraw związanych z naszym regionem, głównie w sferze ekonomicznej i gospodarczej. – Jestem posłem ze Stargardu i sprawy naszego miasta interesują mnie jak najbardziej, ale mam pełną świadomość tego, że jeżeli stolica województwa jaką jest Szczecin będzie w takiej zapaści jak w tej chwili, to w moimi mieście też się niewiele zmieni. Od 2007 roku w stargardzkiej strefie ekonomicznej, z liczących się dużych firm, pojawił się tylko Cargotec i to była inicjatywa włodarzy miasta. Straciliśmy kilka dużych inwestycji, a to co wyprawiał wtedy minister Piechociński przechodzi ludzkie pojęcie – przyznał z ubolewaniem Michał Jach.
 

W ostatnim punkcie konferencji prasowej poseł Michał Jach odniósł się też do sztandarowego programu PiS 500 + zapewniając, że ruszy on już w drugim kwartale tego roku.

    Damian Maligłówka, fot. Tadeusz Surma - 02.02.2016
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©