ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8321

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Poseł Michał Jach przewodniczącym Komisji Obrony Narodowej !
Michał Jach objął stanowisko przewodniczącego Sejmowej Komisji Narodowej w rozpoczynającej się nowej kadencji Sejmu. Poseł ze Stargardu został wybrany na tę zaszczytną funkcję jednogłośnie.

- Cieszę się z takiego składu prezydium komisji – przyznał zaraz po wyborze poseł Michał Jach. -  Ta komisja jest szczególna i sądzę, że wspólnie zrobimy dużo dobrego.

W minionej kadencji Sejmu poseł Michał Jach sprawował funkcję przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu do spraw Wojska Polskiego.Uczestniczył także w pracach Komisji Obrony Narodowej.

W rozmowie z dziennikarzami nowy przewodniczący KON zadeklarował, że na posiedzeniach będą poruszane najważniejsze sprawy dotyczące aktualnego i przyszłego stanu polskich sił zbrojnych. - Będziemy starali się pilnie wprowadzać zmiany legislacyjne, które będą wynikały z koncepcji ministra obrony Antoniego Macierewicza – zaznaczył Michał Jach.

Przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej powiedział również, że głównymi tematami, którymi zajmą się posłowie w najbliższym czasie będą przede wszystkim zagadnienia związane z modernizacją techniczną wojska, perspektywą rozwoju polskiego przemysłu zbrojeniowego, systemem kierowania i dowodzenia oraz obroną terytorialną kraju. – Pracy na pewno nam nie zabraknie – podsumował poseł Michał Jach.

Michał Jach jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej na kierunku radiolokacja. Posiada szeroką wiedzę z zakresu sił zbrojnych, przemysłu obronnego i polityki obronnej, energetyki oraz ekonomii.

    md, foto. www.polska-zbrojna.pl - 17.11.2015
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©