ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8447

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
M. Jach:" Nie godzimy się na likwidację polski powiatowej"
Poseł Michał Jach wziął udział w debacie wyborczej, zorganizowanej przez członków stowarzyszenia Liga Powiatu Stargardzkiego. Oprócz posła ze Stargardu w debacie udział wzięli kandydat PiS na senatora Edward Kosmal i Mariusz Kuchta reprezentujący KWW Kukiz’ 15. Pojawili się również dwaj kandydaci startujący pod szyldami PSL i PO.

Kandydaci odpowiadali najpierw na pytania radnych związane z tematyką funkcjonowania powiatów oraz samorządu terytorialnego.

– Mamy jedną z najlepszych i prężnie funkcjonujących stref ekonomicznych w kraju, ale niestety przez ostatnie osiem lat w tej strefie nie pojawiła się żadna inwestycja centralna – przyznał poseł Michał Jach, zapewniając, że jako poseł przyszłej kadencji będzie zabiegał o bardziej intensywną współpracę z PAIiZZ.

Poseł Michał Jach sprzeciwił się także stanowczo zamysłom likwidacji powiatów. – To spowodowałoby tylko chaos w strukturze samorządów. Nie likwidować, ale reformować, zwiększając przy tym wsparcie finansowe dla lokalnych jednostek samorządowych – dodał poseł Jach.
 

Odpowiadając na kolejne pytania poseł Michał Jach stwierdził, że samorząd jest bez wątpienia niezbędny do właściwego funkcjonowania państwa. – Jako Prawo i Sprawiedliwość nie godzimy się jednak na tak zwane zwijanie polski powiatowej, likwidacji gminnych bibliotek, czy też placówek pocztowych. Samorząd ma przed sobą przyszłość, ale nie przy tej władzy – podsumował tą część debaty poseł Michał Jach.
 

Drugi blok debaty był poświęcony zagadnieniom związanym między innymi ze współpracą instytucji publicznych z trzecim sektorem, rozwojem lokalnej przedsiębiorczości i turystyki. Pytania w tym zakresie, do zaproszonych na debatę kandydatów, zadawała zgromadzona w hotelu Spichlerz publiczność. Debatę poprowadził pan Krzysztof Kozłowski.

    md, fot. Tadeusz Surma - 19.10.2015
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©