ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


































Ilość odwiedzin (30 dni): 8234

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Jarosław Kaczyński z uznaniem o Michale Jachu na spotkaniu z rolnikami
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na małej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury spotkał się z rolnikami naszego regionu oraz sympatykami i członkami PiS.

Gospodarzem spotkania był poseł ze Stargardu Michał Jach, o którym prezes PiS Jarosław Kaczyński wyrażał się w samych superlatywach, namawiając do głosowania na posła Jacha oraz do samego udziału w wyborach parlamentarnych.


W czasie blisko dwugodzinnego spotkania poruszono tematy związane z aktualną kondycją polskiego rolnictwa, kwestie wyrównania dopłat bezpośrednich, czy też wykupywania ziemi przez obcy kapitał.
 

 - Naszym obowiązkiem jest doprowadzanie do tego, żeby poziom życia na wsi i w mieście się wyrównał i trzeba w tym kierunku zmierzać – mówił do zebranych premier Jarosław Kaczyński. -  Jesteśmy dumni, że za naszych rządów ten krok został uczyniony.
 

Jarosław Kaczyński odniósł się jednocześnie z dużym krytycyzmem do rządów PO – PSL, szczególnie w kwestii prowadzonej polityki rolnej i szeregu zaniedbań. - Ważna jest ocena tych ośmiu lat, które są za nami – kontynuował prezes PiS. -  Mam nadzieję, że skończy się to 25 października. Jeśli chodzi o rolnictwo, to można mówić o różnych kwestiach. O tym, że udział wydatków na rolnictwo w PKB znacznie się zmniejszył. Można mówić o wielkim zaniechaniu, którego dopuściły się te rządy. Tu wina jest obu partii, ale to PSL koncentruje się na rolnictwo.
 

Prezes Jarosław Kaczyński odpowiadał także na pytania rolników zadawane z sali, zapewniając, że po objęciu rządów przez Prawo i Sprawiedliwość sprawy rolnictwa będą dla nowego rządu jednym z priorytetów. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że po wygranych wyborach interesy polskich rolników, szczególnie w sprawie wykupywania ziemi przez obcokrajowców zostaną zabezpieczone, a polska własność umocniona.
 

Na spotkaniu z premierem Jarosławem Kaczyńskim, oprócz posła Michała Jacha, obecni byli pozostali parlamentarzyści naszego regionu oraz kandydaci do Sejmu i Senatu ze Stargardu i powiatu stargardzkiego, a mianowicie Jolanta Kawszyn oraz Edward Kosmal przewodniczący NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych. Premier Jarosław Kaczyński z dużym uznaniem wypowiadał się szczególnie o pośle Michale Jachu, doceniając jego dotychczasową pracowitość, aktywność sejmową, a także pracę w terenie i swoim biurze poselskim.


FOTOGALERIA

    md, fot. Tadeusz Surma - 28.09.2015
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©