ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8841

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Poseł Michał Jach w TV Trwam o przyszłości polskiej armii
Przyszłość polskiej armii, kwestie związane z ostatnimi przetargami w MON oraz rola Polski w Europie na tle niepokojących wydarzeń na Ukrainie, to główne tematy, które zdominowały program „Rozmowy niedokończone” na antenie Telewizji Trwam. Gośćmi programu byli poseł PiS Michał Jach oraz były wiceminister obrony narodowej Romuald Szeremietiew.

Zarówno poseł Michał Jach, jak i profesor Romuald Szeremietiew zgodnie przyznali, że działania Rosji na Ukrainie, a wcześniej na Krymie są dalece niepokojące.


– Federacja Rosyjska nigdy nie zgodzi się na to, żeby być podnóżkiem Stanów Zjednoczonych – stwierdził Romuald Szeremietiew.

Wiele kontrowersji wśród rozmówców wzbudziło także nieporadne zarządzanie Ministerstwem Obrony Narodowej. Poseł Michał Jach skrytykował przebieg organizacji przetargów i realizacji planów budżetowych, szczególnie w zakresie wydawania środków na zakup i dozbrojenie armii. – Zwyczajna niekompetencja urzędników ministerstwa sprawia, że po raz kolejny nie wydano wszystkich pieniędzy z budżetu, a chodzi tu o kwotę ponad 500 mln złotych – przyznał poseł Michał Jach. – Te pieniądze zamiast kolejny raz oddawać, można przecież było wydać na doposażenie naszych żołnierzy w lepszy i nowocześniejszy sprzęt.
 

Poseł Jach nie krył swojego wzburzenia także, kiedy poruszono sprawę przetargów na zakup helikopterów dla polskiej armii oraz offsetowania zakupionego uzbrojenia – Monitoruję od dłuższego czasu wszystkie najważniejsze przetargi w MON i nie znam chyba żadnego, który byłby do końca transparentny i przejrzysty.
 

Poseł Michał Jach, jako przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Wojska Polskiego, pomimo krytyki działań Ministerstwa Obrony Narodowej, chwalił szczególnie wyszkolenie i przygotowanie polskiej armii. – Możemy być dumni z naszego wojska, czy to podczas działań na misjach, czy też w trakcie ćwiczeń i manewrów na krajowych poligonach. – Polscy żołnierze zawsze wypadają świetnie. Podobnie bardzo dobrze wyszkolona jest  nasza kadra. – komplementował poseł Michał Jach.
 

Parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości w trakcie programu nawiązał również do prezydentury śp. Lecha Kaczyńskiego, a konkretnie do jego skutecznej dyplomacji międzynarodowej i szybkiej interwencji w sprawie Gruzji. – Jestem przekonany, że bez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Gruzji już by nie było – powiedział Michał Jach. – Dlatego Polska powinna odgrywać wiodącą rolę w kwestii bezpieczeństwa w tej części Europy.

    Damian Maligłówka - 30.07.2015
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©