ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8301

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Michał Jach: "Nie będzie greckiego scenariusza"
Poseł Michał Jach nie ukrywał, że jest pod wielkim wrażeniem zakończonej konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości, zarówno pod względem rozmachu, szerokiego wachlarza poruszanych spotkań panelowych, jak i samego zainteresowania konwencją.

Stargardzki parlamentarzysta skupił się przede wszystkim na uwypukleniu trzech najważniejszych haseł programowych PiS oraz źródeł pozyskania funduszy. Poseł Jach skutecznie i na podstawie konkretnych wyliczeń odpierał zarzuty obozu władzy mówiące o tym, że propozycje PiS są nieodpowiedzialne i doprowadzą do „greckiego scenariusza”.

 

Jednym z głównych założeń programu PiS jest wsparcie rodzin wielodzietnych. Ma w tym pomóc dodatek w wysokości 500 zł na drugie i każde kolejne dziecko. Według prognozy realny koszt wprowadzenia zmian wyniesie 22 mld zł. – Jak się okazuje 51 % dzieci w Polsce to jedynaki – ich ten program nie dotyczy – wyjaśniał poseł Michał Jach.

PiS postuluje także powrót do poprzedniego wieku emerytalnego i obniżenie VAT-u oraz zwiększenie kwoty wolnej od podatku o 5 tys. zł. Ułatwieniem i zachętą do prowadzenia biznesu oraz rozwoju gospodarki ma być Karta Drobnego Przedsiębiorcy, zakładająca m.in.: wprowadzenie preferencyjnej stawki opodatkowania na poziomie 15 proc. dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw, ulg inwestycyjnych na tworzenie miejsc pracy, uproszczenie księgowości, czy też zwolnienie drobnych przedsiębiorców z konieczności płacenia podatku od czynności cywilnoprawnych.  – Zwiększenie kwoty wolnej od podatku spowoduje spadek dochodów z budżetu PIT o 20 %. Obecnie dochód ze składek wynosi 35 mld złotych, zatem realny skutek dla budżetu wyniesie 7 mld złotych, a nie 20 miliardów o co oskarżają nas nasi przeciwnicy – przekonywał poseł Michał Jach.

Łączny koszt propozycji PiS ma wynieść 39 miliardów złotych. Poseł Jach wyjaśnił skąd Prawo i Sprawiedliwość znajdzie na te cele fundusze. – Przede wszystkim  uszczelniając system podatkowy, hamując wyprowadzanie podatków z Polski do rajów podatkowych, opodatkowując sklepy wielkopowierzchniowe i wprowadzając podatek bankowy – wyliczał Michał Jach.

Nawiązując do konwencji programowej w Katowicach poseł Jach podkreślił wagę tematów szczególnie mu bliskich. - Cieszę się , że podczas konwencji nie zabrakło kwestii związanych z polską obronnością, bezpieczeństwem i przemysłem zbrojeniowym. Jako członek drużyny eksperckiej prezes Beaty Szydło znalazłem się w gronie doradców zajmujących się właśnie tymi, bardzo ważnymi dla naszego kraju sprawami. Teraz precyzujemy i szlifujemy nasz program, by móc go dokładnie przedstawić go wszystkim Polakom w trakcie kampanii wyborczej – podsumował poseł  Michał Jach.


Pełny zapis konferencji


    md, fot. Tadeusz Surma - 07.07.2015
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©