ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8778

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Droga do zmian została owarta
Jeśli PiS zwycięży w wyborach parlamentarnych, Beata Szydło będzie premierem – powiedział na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie prezes Jarosław Kaczyński. Mamy prezydenta, jeśli się postaramy będziemy mieli także premiera.

Konwencja PiS na warszawskim Torwarze była inauguracją kampanii przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi oraz formą podziękowania za kampanię prezydencką, która przyniosła zwycięstwo Andrzejowi Dudzie.  Do stolicy pojechał również autokar z działaczami i sympatykami PiS ze Stargardu i powiatu stargardzkiego, a także Nowogardu, Gryfina i Mieszkowic. W Warszawie dołączył do grupy poseł Michał Jach.
 

Konwencję rozpoczęło wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego. „Musimy dać prezydentowi rząd, który będzie jego drużyną, który przekona Polaków, że naszą ojczyzną można rządzić uczciwie, sprawiedliwie, dla dobra publicznego; że choroby naszego życia społecznego można wyleczyć" - mówił Jarosław Kaczyński. Przekonywał, że wraz ze zwycięstwem w wyborach Dudy, droga do zmian w Polsce została otwarta. Prezes Jarosław Kaczyński poinformował, że postanowił zwrócić się do naczelnych władz Prawa i Sprawiedliwości o wysunięcie kandydatury pani Beaty Szydło na stanowisko premiera, jeśli PiS wygra jesienne wybory parlamentarne. Mówił, że Szydło to osoba, "która odważnie podjęła się zadania, które wydawało się niewykonalne: stanęła na czele sztabu, i wykonała to zadanie w stu procentach".
 

„Wiem, że będą mówić - bo już mówią, że będę sterowana z drugiego rzędu. Ale moi drodzy, szkoda czasu na takie bzdury. Powiem krótko: nazywam się Szydło. Beata Szydło. Mam swoje zdanie, mam swoje opinie, potrafię być uparta, o czym wie najlepiej mąż i nie dam sobą na pewno sterować, co nie znaczy, że nie będę słuchać ludzi, słuchać ekspertów, ludzi, którzy mają coś do powiedzenia" – mówiła w trakcie swojego wystąpienia Beata Szydło.

Wiceprezes PiS dziękowała prezydentowi elektowi „za dole i niedole kampanii", a także Jarosławowi Kaczyńskiemu, „człowiekowi, który 10 lat temu zaufał skromnej, niebędącej jeszcze członkiem PiS, burmistrz małopolskiej gminy górniczej". „Dziś prezes PiS po raz kolejny obdarza mnie ogromnym zaufanie. Panie prezesie - bardzo dziękuję.
 

Prezydent elekt Andrzej Duda podziękował natomiast za trud i optymizm tych, którzy wspierali go w kampanii. Mówił, że w wyborach nie chodziło tylko o wygraną, ale o zaufanie i realizację idei budowy państwa sprawiedliwego. Prezydent elekt przekonywał, że weźmie udział w budowie państwa polskiego - silnego, w którym obywatele będą czuli się dobrze.
 

Prezydent elekt Andrzej Duda zapewnił, że jako prezydent będzie chciał reprezentować wszystkich Polaków. „To zadanie ogromnie trudne, bo przecież w społeczeństwie są różne poglądy, różne idee, różne partie polityczne. Zapewniam, że będę to szanował, że będę szanował to, że jest i lewica i prawica, ale zawsze będę też apelował o jedno - uczciwą politykę" - powiedział.

- Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem całego widowiska i w napięciu czekaliśmy, przede wszystkim na wystąpienie premiera Jarosława Kaczyńskiego i prezydenta Andrzeja Dudy - przyznaje Zdzisław Wilk, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Stargardzie. - Ogłoszona  nominacja Beaty Szydło na stanowisko przyszłego premiera była dla nas zaskoczeniem, ale cała sala zareagowała po słowach Jarosława Kaczyńskiego z wielkim entuzjazmem. Pani Beata Szydło już wcześniej pokazała, że jest kobietą szalenie ambitną, konsekwentną w działaniu, opanowaną, potrafiącą słuchać Polaków. Jestem przekonany, że w roli przyszłej pani premier sprawdzi się znakomicie.

Fotorelacja


    oprac. md, fot. Piotr Karpiński, Irena Staszyńska - 22.06.2015
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©