ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8796

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Poseł Jach interweniuje w Sejmie w sprawie budowy gazoportu w Świnoujściu
Poseł Michał Jach w czasie obrad Sejmu zapytał sekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa o to, czy rząd podejmie wreszcie konkretne działania, aby dokończyć inwestycję związaną z budową gazoportu w Świnoujściu. Poseł Jach chciał również wyjaśnień, czy w trakcie wykonywania robót  doszło do naruszenia zasad kodeksu pracy.


 Przy budowie terminalu LNG w Świnoujściu nadal dochodzi do rzeczy skandalicznych - alarmują posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem posłów włoski inwestor – firma SAIPEM – nie płaci podwykonawcom za zaległe faktury, zaś pracownicy nie otrzymują już  pensji przez kilka miesięcy.
 

 - Wiemy to od polskich firm, które prowadzą badania ciśnieniowe, czyli sprawdzają szczelność obwodów. Okazuje się, że włoska firma, która łączyła różne rurociągi, których są tam całe kilometry, robiła to w sposób niechlujny – zostawiano tak wiele zanieczyszczeń, że polskie firmy musiały przecinać rurociągi w 180 miejscach i albo je uszczelniać, albo wyjmować zanieczyszczenia. Uważamy, że jest to również wina polskiego inwestora, który powinien o wiele bardziej kontrolować wykonawcę – powiedział tuż przed czwartkowym posiedzeniem Sejmu poseł Michał Jach w wywiadzie udzielonym dla Telewizji Trwam.
 

Posłowie Michał Jach i Joachim Brudziński w trakcie czwartkowego posiedzenia Sejmu odnieśli się krytycznie nie tylko do kwestii ślamazarnie i nieudolnie prowadzonej inwestycji w Świnoujściu, ale także do sprawy wstrzymania wypłat dla pracowników zatrudnionych u podwykonawców budowy terminalu.
 

W obydwu tematach posłowie Michał Jach i Joachim Brudziński nie uzyskali od sekretarza stanu konkretnych odpowiedzi. Sekretarz  Gawlik zapewnił jednak, że pierwsze statki z gazem mają wpłynąć do Świnoujścia latem tego roku…

    Damian Maligłówka - 11.06.2015
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©