ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8276

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Michał Jach krytykuje rząd za przetargi w MON
Jako trudne do zrozumienia uznał poseł Michał Jach, w trakcie programu na żywo w Telewizji Republika, rozstrzygnięcie przetargu MON na zakup 50 nowych śmigłowców dla polskiej armii.

Poseł PiS Michał Jach oraz Juliusz Sabak z portalu defence24 uznali, że wybrany śmigłowiec francuskiego producenta w wielu kryteriach bojowych jest gorszy od śmigłowców produkowanych w zakładach w Mielcu i Świdniku. Zdaniem posła Jacha wybór francuskiej oferty może mieć także podłoże polityczne i formę pewnego sojuszniczego zobowiązania, choćby za wybór D. Tuska na szefa KE, nie wspominając już o ogromnych kosztach serwisowania tych maszyn.

Zdaniem Michała Jacha decyzje rządu Kopacz pokazują złe podejście do przemysłu zbrojeniowego. – Przedstawił to ostatnio m.in. prezydent Komorowski, który stwierdził, że nie będziemy kupować gorszego sprzętu w Polsce, skoro można kupić go na Zachodzie, a przecież na „blackhawkach” walczą Amerykanie na Bliskim Wschodzie – dodał poseł podkreślając, że dobra kondycja polskiego przemysłu zbrojeniowego to jeden z najważniejszych elementów naszego bezpieczeństwa.

W drugiej części programu poruszono temat związany z budową systemu przeciwrakietowego Wisła. Poseł Michał Jach, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Wojska Polskiego, skrytykował rządową rekomendację w sprawie dalszych rozmów z amerykańskim konsorcjum Raytheon i zakupu zestawu rakiet Patriot. Obaj eksperci zgodnie uznali, że w obecnej konfiguracji system Patriot nie jest w stanie zapewnić pełnej ochrony przed rosyjskimi Iskanderami. - Za tą cenę można kupić system, który byłby kompletny pod względem skuteczności ochrony przeciwrakietowej - podsumował poseł M. Jach.

    md - 22.04.2015
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©