ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8772

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Michał Jach: " Komorowski drzemał pod żyrandolem"
- To było pięć lat drzemania pod żyrandolem - powiedział poseł Michał Jach na wstępie konferencji prasowej, podsumowującej mijającą kadencję Bronisława Komorowskiego oraz jego szeregu niespełnionych obietnic złożonych Polakom.


Poseł Michał Jach bezlitośnie wypunktował najważniejsze obietnice Komorowskiego, których nie dotrzymał. Zwrócił też uwagę na fakt, że konferencje prasowe kandydata PiS na urząd prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz jego spotkania z wyborcami w całym kraju są pomijane w mediach sprzyjających obecnej władzy.
 Stargardzki parlamentarzysta przyznał, że w całym kraju posłowie PiS zorganizowali ponad sto konferencji prasowych, których głównym tematem było podsumowanie kończącej się kadencji Komorowskiego, który nie dotrzymał słowa, czyli obiecał i oszukał Polaków. Poseł Michał Jach wyliczył tylko te najważniejsze obietnice. - Komorowski zaręczał, że Polacy będą mieli prawo wyboru, czy chcą pracować dłużej czy nie, ale na pewno nie będą do tego zmuszeni. Rzeczywistość okazała się inna. Prezydent podpisał ustawę podwyższającą wiek emerytalny do 67 roku życia – punktował Michał Jach. - W 2010 roku Komorowski obiecywał, że polscy rolnicy będą otrzymywać takie same dopłaty, jak rolnicy francuscy czy niemieccy. Jednak z tej obietnicy również się nie wywiązał. Dotacje dla rolników są nadal niższe niż w krajach Europy Zachodniej.
 

Michał Jach podkreślił szczególnie, że kończący swoją kadencję Komorowski zgodził się na podwyższenie podatków, choć wcześniej twierdził, że podwyższanie podatków jest najgorszym rozwiązaniem. Mimo tych słów Komorowski podpisał ustawę podwyższającą podatek VAT do 23 %. Poseł ze Stargardu przypomniał również o nie zlikwidowaniu przez prezydenta abonamentu RTV, zgodzie na dopuszczenie do obrotu roślin genetycznie modyfikowanych, czy też przyzwoleniu na odbieranie dzieci rodzicom z powodu biedy.
 

- To nie kto inny, jak Bronisław Komorowski, dał zgodę i nie poparł obywatelskiego projektu w sprawie nauczania historii – kontynuował poseł Michał Jach. – Prezydent zgodził się na wysłanie 6 – latków do szkół, a liczne protesty rodziców i ekspertów zostały zlekceważone. Wreszcie ten prezydent nie poparł obywatelskiego projektu ustawy ws. zachowania przez Skarb Państwa większościowego pakietu akcji w Grupie Lotos, był również przeciwko obywatelskiej ustawie o okręgach sądowych, która miała zablokować likwidację małych sądów. Niestety, Bronisław Komorowski nie wyraził nawet odrobiny woli i chęci, aby zrealizować chociaż jedną z tych obietnic, pomimo że dysponuje prawe weta. Czy my takiego prezydenta chcemy mieć na kolejne pięć lat ?  - pytał retorycznie poseł Michał Jach.
 

 Uczestniczący w spotkaniu z lokalnymi mediami wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Sowa obnażył słabość kończącego swoją kadencję Bronisława Komorowskiego twierdząc, że był on jedynie notariuszem rządu Tuska i Kopacz. – Bronisław Komorowski miał być prezydentem wszystkich Polaków, a był jedynie prezydentem Platformy i jej sympatyków – zakończył Tadeusz Sowa.


    Damian Maligłówka - 13.04.2015
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©