ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8224

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Stargard wziął udział w "Wielkim Projekcie"
W ramach kongresu „Polska Wielki Projekt” odbyło się spotkanie członków Prawa i Sprawiedliwości województwa zachodniopomorskiego z premierem Jarosławem Kaczyńskim.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele stargardzkich struktur Prawa i Sprawiedliwości na czele z posłem Michałem Jachem, starostą  Ireneuszem Rogowskim, radnymi Małgorzatą Rybicką, Zdzisławem Wilkiem i Józefem Stachowiakiem.W sumie do Szczecina wybrało się autokarem kilkadziesiąt osób ze Stargardu.
Premier Jarosław Kaczyński przedstawił zebranym zarys strategii rozwoju Polski opracowanej przez PiS, której najważniejszymi priorytetami są zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego, reindustrializacja gospodarki i poprawa bytu i warunków socjalnych społeczeństwa. Prezes PiS odpowiadał również na pytania zebranych. Jarosława Kaczyńskiego pytano między innymi o budowę gazoportu w Świnoujściu, o sprawy związane z wyprzedażą polskiej ziemi, wsparcie dla rodzin z niskimi dochodami, a także o projekty PiS skierowane do młodych ludzi. Jarosław Kaczyński, w tej ostatniej kwestii przyznał, że jednym z takich projektów ma być budowa mieszań pod wynajem, gdyż wielu młodych z przyczyn ekonomicznych ludzi nie stać aktualnie na jego zakup. Gorąca dyskusja rozgorzała także wokół spraw związanych z przebiegiem kampanii wyborczej i problemu samego głosowania.

Natomiast Piotr Zelent, przewodniczący stargardzkiego Forum Młodych PiS, poruszył temat dotyczący kampanii wśród Polonii i likwidacji okręgów wyborczych w regionach, gdzie wygrywa PiS. Pan premier Kaczyński odpowiadając na to pytanie zwrócił uwagę, że obecna sytuacja wypływa z faktu, iż w konsulatach nadal funkcjonują urzędnicy z nadania nomenklatury.

Blisko dwugodzinne spotkanie z prezesem Prawa i Sprawiedliwości zakończyło się wspólną fotografią z uczestnikami kongresu.    Anna Maria Rzepecka - 31.03.2015
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©