ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8704

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Maszerowali w obronie demokracji i uczciwych wyborów
Ulicami Szczecina przeszedł Marsz w Obronie Demokracji i Uczciwych Wyborów. Uczestnicy domagali się m.in. zmian w kodeksie wyborczym. Chcą także wyeliminować wszelkie nieprawidłowości, do jakich dochodzi podczas wyborów.

W marszu uczestniczyła także delegacja ze Stargardu na czele z posłem na Sejm RP Michałem Jachem. Do Szczecina udali się ponadto radni miejscy i powiatowi Prawa i Sprawiedliwości: Zdzisław Wilk, Mariusz Smuga, Tadeusz Sowa, a także starosta powiatu stargardzkiego Ireneusz Rogowski.

Poseł Michał Jach po zakończonym marszu przypomniał, że pod koniec lutego do Sejmu trafił obywatelski projekt zmian w kodeksie wyborczym zatytułowany „Uczciwe Wybory”. Pod inicjatywą podpisało się ponad 120 tys. osób.  -  Posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli poselski projekt zmian w kodeksie wyborczym, który niestety  głosami PO i PSL został odrzucony – ubolewa poseł Michał Jach. –  Ostatnie wybory samorządowe, w czasie których doszło do wielu nieprawidłowości pokazały dobitnie, że najważniejsze instytucje państwowe nie działają tak jak powinny, a państwo Polskie jest w dalekim rozkładzie.


Poseł Leszek Dobrzyński podkreślił natomiast, że to, co dzieje się w Polsce za czasów rządów PO można uznać za jeden wielki skandal, jeśli chodzi o pojęcie demokracji, o jej ograniczanie, o łamanie dotychczasowych jej praw, zarówno tych spisanych jak i tych zwyczajowych. Według posła nie było w ciągu 25 lat wolnej Polski formacji, która do tego stopnia ograniczałaby prawo opozycji oraz prawa obywatelskie Polaków
    Damian Maligłówka - 10.03.2015
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©