ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8296

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
PiS solidaryzuje się z rolnikami

Przed stargardzkim oddziałem Agencji Nieruchomości Rolnych rolnicy z województwa zachodniopomorskiego przeprowadzili akcję protestacyjną. Kilkudziesięciu pikietujących rolników wspierała również delegacja górników z kopalni Brzeszcze.


Protestujący w centrum Stargardu rolnicy domagali się realizacji postulatów z grudnia 2012 roku, kiedy to żądali zaprzestania wyprzedaży ziemi przez spółki z obcym kapitałem, a także przyznania prawa do wieloletniej dzierżawy.

Zachodniopomorscy rolnicy domagali się ponadto konkretnego stanowiska w sprawie udzielenia pomocy dla hodowców trzody chlewnej.
 

Według rolników, rząd przez ostatnie dwa lata nie przygotował żadnych rozwiązań prawnych ograniczających swobodę obrotu ziemią rolniczą. Z protestującymi rolnikami i górnikami solidaryzowali się także członkowie i przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Przed Agencją Nieruchomości Rolnych obecni byli radni miejscy i powiatowi PiS. Słowa wsparcia, w imieniu przebywającego w Sejmie posła Michała Jacha, przekazał wszystkim pikietującym dyrektor biura poselskiego Tadeusz Sowa.
 

Delegację protestujących związkowców przyjął także starosta stargardzki Ireneusz Rogowski. Komitet Protestacyjny Rolników przekazał na ręce starosty  swoje najważniejsze żądania i postulaty skierowane do rządu.


    md, fot. Tadeusz Surma - 26.01.2015
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©