ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8433

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Kandydat na prezydenta w Stargardzie

Andrzej Duda kandydat Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta RP przebywał z wizytą w Stargardzie. Europarlamentarzystę gościli w naszym mieście poseł na Sejm Michał Jach, starosta powiatu stargardzkiego Ireneusz Rogowski oraz radni miejscy i powiatowi.


Kandydatowi na urząd prezydenta RP towarzyszyli przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński, europoseł Marek Gróbarczyk, posłowie Michał Jach i Leszek Dobrzyński.


Podczas swojego wystąpienia Andrzej Duda poruszył kwestię reindustrializacji Europy ze szczególnym uwzględnieniem państw Europy Wschodniej, a przede wszystkim Polski. Funduszy na ten cel można zdaniem Andrzeja Dudy szukać w ramach planu Junckera. Kandydat na prezydenta RP odniósł się tym samym do rządowych planów restrukturyzacji polskiego górnictwa, zakładającego likwidację czterech kopalń. – Polski przemysł trzeba odbudować i chronić, a nie likwidować – mówił Andrzej Duda również w kontekście odbudowy na Ziemi Zachodniopomorskiej przede wszystkim przemysłu stoczniowego.

Kandydat na prezydenta RP przyznał, że dotychczasowa marginalizacja województwa była podyktowana słabą infrastrukturą komunikacyjną. – Tę sytuację trzeba jak najszybciej zmienić poprzez szybką budowę połączeń z sieciami autostrad, nie tylko w kontekście przemysłu stoczniowego. Dynamiczny rozwój gospodarki, to także nowe miejsca pracy. To w konsekwencji może odwrócić bardzo niepokojący trend emigracji zarobkowej. Musimy też postawić na przemysł oparty na naszych zasobach i surowcach naturalnych.

Europarlamentarzysta zwrócił też uwagę na pilną odbudowę edukacji zawodowej, ukierunkowanej na zdobycie przez młodych ludzi konkretnego zawodu. Andrzej Duda opowiedział się także za zwiększeniem roli jednostek samorządu terytorialnego w kreowaniu lokalnej rzeczywistości. – Ta samodzielność w rozwiązywaniu problemów Polaków, oczywiście musi być wzmocniona większym finansowaniem z centrali bez większej ingerencji i przerzucania z góry dodatkowych zadań.

Kandydat na prezydenta RP odpowiadał także na pytania gości z sali. Na zakończenie spotkania starosta stargardzki Ireneusz Rogowski podziękował Andrzejowi Dudzie za wizytę wręczając pamiątkowy grawer i publikację na temat powiatu stargardzkiego. Natomiast poseł Michał Jach zaprosił na kolejne spotkanie do Stargardu już w czasie nadchodzącej kampanii prezydenckiej. Po południu europarlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda spotkał się z członkami i sympatykami PiS na corocznym spotkaniu opłatkowym w Szczecinie.

 

Fotorelacja    Damian Maligłówka, fot. Tadeusz Surma - 13.01.2015
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©