ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8634

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Stargardzianie na marszu wolności

Tłumy manifestujących z biało-czerwonymi flagami i różami przeszły z placu Trzech Krzyży w Warszawie, obok kancelarii premiera, pod Belweder, domagając się poszanowania demokracji i powtórzenia wyborów samorządowych. Przed samym przemarszem odczytano nazwiska i uczczono pamięć ofiar komunistycznego reżimu.
 

W trakcie marszu delegacja PiS złożyła kwiaty pod pomnikami Ronalda Reagana, generała Roweckiego, Ignacego Paderewskiego, Romana Dmowskiego i marszałka Józefa Piłsudskiego. Do Warszawy ze Stargardu pojechało autokarem ponad dwadzieścia osób. Wśród uczestników marszu byli także mieszkańcy Gryfic, Nowogardu, Przybiernowa, Warnic i Barnima. Całej grupie przewodniczył wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Wilk.

Na zakończenie pokojowej manifestacji głos zabrał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. – Zakończył się pochód osób chcących dobrej zmiany oraz walki z panoszącym się złem. Tu są ludzie, które chcą ochronić prawo do oceniania władzy i do tego, żeby władze odwołać. To prawo daje nam kartka wyborcza – przyznał Jarosław Kaczyński. – Dziś tę kartkę chcą nam wyrwać, ponieważ rysuje się perspektywa naszego zwycięstwa, wygranej tych, którzy chcą Polski uczciwej i sprawiedliwej, Polski, która szanuje godność Polaków tu i na świecie - kontynuował prezes PiS.
 

W dalszej części wystąpienia premier Jarosław Kaczyński wspomniał o ogromnych możliwościach i potencjale drzemiącym w Polakach. -  Musimy ten potencjał wykorzystać. Trzeba tylko zrzucić z pleców worek kamieni, którym jest obecna władza – przekonywał Jarosław Kaczyński.

W ostatniej części przemówienia lider Prawa i Sprawiedliwości odwołał się do słów papieża Jana Pawła II. - Nie lękajcie się. Nie lękajcie się, a wygramy – zakończył Jarosław Kaczyński, po czym uczestnicy marszu odśpiewali hymn narodowy.
 

- Chciałbym serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy wybrali się do Warszawy i uczestniczyli w marszu w obronie demokracji i wolnych mediów – powiedział po zakończonej manifestacji poseł PiS ze Stargardu Michał Jach. -  To był nasz wielki, wspólny sukces. To sygnał, że wybudzanie Polski wciąż postępuje naprzód, że wciąż przybywa Polaków, którzy chcą być wolnymi obywatelami wolnego i demokratycznego państwa.

Więcej zdjęć w galerii

    tekst i fot. md - 15.12.2014
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©