ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8213

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
"Nasza gmina to przede wszystkim wspaniali ludzie"
Elżbieta Świderska omówiła najważniejsze tematy i zagadnienia związane z poprawą infrastruktury technicznej, oświatowej i sportowej na terenie gminy, rozbudową budownictwa mieszkaniowego oraz rozwojem sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Kandydatka przedstawiła także swoje pomysły na rewitalizację dóbr kultury, rozwój turystki i przeciwdziałanie patologiom społecznym.

- Zależy mi bardzo na poprawie stanu technicznego dróg na terenie gminy oraz budowie i rozbudowie sieci ścieżek rowerowych – przekonywała Elżbieta Świderska. – Moim celem będzie ponadto organizacja przedszkola gminnego, oraz dowartościowanie zdolnych uczniów poprzez wręczanie specjalnych nagród i stypendiów.


Kandydatka na urząd wójta ujęła również w swoich planach uruchomienie dla dzieci i młodzieży ogólnodostępnych świetlic oraz świetlic socjoterapeutycznych. – To właśnie te miejsca, a nie wiaty przystankowe, powinny integrować młodych ludzi z terenu naszej gminy – argumentowała Elżbieta Świderska.

Zdaniem Elżbiety Świderskiej konieczne jest ponadto doposażenie w niezbędny sprzęt Ochotniczej Straży Pożarnej. – Nasza gmina posiada też wiele walorów turystycznych, dużo pięknych zabytków, dlatego też jako przyszły wójt chciałabym się skupić na tworzeniu odpowiednich warunków do rozwoju bazy turystycznej w tym gospodarstw agroturystycznych. Zawsze jednak podkreślałam, że nasza gmina to przede wszystkim wspaniali ludzie. Dla nich chcę pracować najlepiej jak tylko potrafię.

 

 W trakcie konferencji prasowej Elżbieta Świderska poinformowała, że została zaproszona na spotkanie z zachodniopomorskimi rolnikami w celu przeanalizowania i omówienia najważniejszych spraw i problemów, z którymi borykają się aktualnie rolnicy. – Poproszono mnie, aby w debacie wziął udział również urzędujący wójt gminy – przyznała Elżbieta Świderska. – Ostatecznie otrzymałam odpowiedź, że obowiązki zaplanowane wcześniej nie pozwolą mu wziąć udziału w tym spotkaniu.

Elżbietę Świderską w ostatni dzień kampanii przed drugą turą wyborów będzie wspierał europoseł Marek Gróbarczyk, który w piątek o godz. 18.00 spotka się z mieszkańcami Pęzina. Wcześniej, bo o godz. 15.00, Elżbieta Świderska i europoseł Gróbarczyk będą rozmawiać z rolnikami w podstargardzkim Grabowie
    md, fot. Tadeusz Surma - 26.11.2014
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©