ul. Słowackiego 11, I piętro
73-110 Stargard
tel. 91 834 18 29

Polecamy
Ankieta
Na jakie ugrupowanie zagłosujesz w przyszłorocznych wyborach samorządowych w Stargardzie?
Prawo i Sprawiedliwość
PO
Kukiz 15
.Nowoczesna
PSL
SLD
Linki


Ilość odwiedzin (30 dni): 8332

Czytaj aktualności
Czytaj więcej w archiwum
Rogowski: "Te inwestycje to również nasza zasługa"

Oprócz Ireneusza Rogowskiego z dziennikarzami spotkali się Wiesław Masłowski, przewodniczący Rady Miejskiej, radna Monika Kieliszak oraz kandydatka do Sejmiku Jolanta Kawszyn. Ireneusz Rogowski zaznaczył na wstępie, że inwestycje, które zostały poczynione przez ostatnie lata w Stargardzie to również zasługa radnych Prawa i Sprawiedliwości.

- Doceniamy, że w mieście panują warunki sprzyjające inwestowaniu, szczególnie dla dużych międzynarodowych firm  – przyznał kandydat na prezydenta Stargardu. – Z drugiej strony będziemy zabiegać o uproszczenie wszelkich procedur, zwiększenie świadomości o funkcjonujących programach pomocowych, właściwe zarządzanie terenami należącymi do miasta, zwolnienia z opłat zależnych od miasta przez pierwsze dwa lata działalności dla mikro i małych przedsiębiorstw.
 

W kwestii sportu Ireneusz Rogowski dodał, że dwa największe kluby w Stargardzie muszą być wspomagane z budżetu miasta. – Trzeba również szukać innych, zewnętrznych źródeł dochodu. Sposobów na to jest wiele – sugerował kandydat na prezydenta.

Z kolei Wiesław Masłowski zajął się tematem miejskiej infrastruktury. – Cieszy nas rozbudowa terenów, na których znajdują się dwa stargardzkie parki przemysłowe – stwierdził Wiesław Masłowski. – Z drugiej strony widać jeszcze w Stargardzie tereny i miejsca niedoinwestowane, które trzeba mądrze zagospodarować. 

Program związany z oświatą i kulturą omówiła Jolanta Kawszyn. - Remont amfiteatru to jedno z działań, o którym nie wolno nam zapominać – przyznała kandydatka do Sejmiku. -  Sam remont to jednak za mało. Aby kompleks ten nie był niszczony zaplecze amfiteatru powinno skupiać działalność kulturalną przez cały rok, a nie tylko w sezonie. Konieczna jest również bliższa współpraca z mieszkańcami z pasją i zacięciem kulturalnym.
 

Natomiast radna Monika Kieliszak poruszyła zagadnienia związane z szeroko pojętą turystyką, rekreacją i zagospodarowaniem terenów zielonych, głównie wokół rzeki Iny. - Przystań dla kajaków, zorganizowane miejsca dla wędkarzy, zadbanie o zieleń to tylko część pomysłów podkreślanych przez mieszkańców, z którymi rozmawialiśmy – zauważyła Monika Kieliszak. -  Nie zapominamy również o działaniach niezbędnych do zachowania zabytków w dobrym stanie i koniecznych remontach. W mieście powinna też wzrosnąć ilość punktów, w których można nabyć plany miasta, czy pamiątki z nim związane. Konieczne jest rozwinięcie systemu informacji turystycznej, również dla podróżujących pociągami, którzy w Stargardzie są tylko przejazdem i chcieliby chociaż przez chwilę nasze miasto pozwiedzać.
 

W trakcie konferencji prasowej Wiesław Masłowski uzasadnił, dlaczego Prawo i Sprawiedliwość postanowiło wystawić własnego kandydata na prezydenta. – Przede wszystkim każde wybory to święto demokracji, dlatego chcemy, żeby tak kampania była urozmaicona i każdy mógł się zapoznać z naszym programem – podkreślił Wiesław Masłowski, argumentując dlaczego po wielu latach popierania obecnego prezydenta Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie postanowiło pójść do wyborów oddzielnie.

    Damian Maligłówka, fot. Tadeusz Surma - 07.11.2014
Copyright Prawo i Sprawiedliwość w Stargardzie 2017 ©